Prvá výhra mladíkov, rezerva zdolala Trnavu

Zverejnené 28.12.2018 | Patrik Koči
NOVÉ ZÁMKY — V súboji 32. kola St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy sa zverenci Garipa Salijiho postarali o obrovské prekvapenie. Vyhrali prvý zápas v tomto ročníku, keď strelil šesť gólov a zdolali Trnavu. Hetrik strelil Richard Ondrušek, ktorému doma gólmi sekundoval Sebastián Slávik. Päť kanadských bodov za päť prihrávok zaznamenal Martin Jakúbek.
P32, štvrtok 27.12.2018, 18:30

MHC MIKRON N. Zámky - B

DOMÁCI

6:4

(2:1, 3:1, 1:2)

HK Trnava

HOSTIA

Góly: 10. Ondrušek (Kudrna, Jakúbek), 15. Slávik (Ondrušek, Jakúbek), 23. Slávik (Jakúbek), 27. Dobrotina (Ondrušek), 38. Ondrušek (Evdokimov, Jakúbek), 49. Ondrušek (Jakúbek, Štefánik) – 12. Burian (F. Hudec), 30. Hrbáčik (Szalay, Mrava), 50. Poldruhák (Mrava, Szalay), 50. Valo (F.Hudec, Olša). Strely: 42:39. Vylúčenia: 6:6 na 2 min. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Bachúrik – Ziolkovský, Kovalík. Diváci: 65.

MHC MIKRON N. Zámky - B

Kristín (14. Glosár) – Kudrna, Petro, Židulják, Ryšavý, Štefánik, Procháczka, Evdokimov, Šimko – Slávik, Ondrušek, Jakúbek – Janka, Buc, Maroš – Hariš, Dobrotina, D.Novotný – Kucsera, Gubó, Danilov

HK Trnava

Brucháč – Poldruhák, Mihalko, Burian, Kuna, Klein, Mikeš, Kormúth – Szalay, Schmidt, Mrava – Hrbárik, Valo, F.Hudec – Lukačovič, Lindeman, Kamenický – Škokor, Olša, Ševčík
 

Reportáž

V súboji posledných Nových Zámkov s desiatou Trnavou sa zrodilo obrovské prekvapenie. Hoci gladiátori posledný súboj na juhu Slovenska vyhrali 11:0, tentokrát to bolo o inom. Mladíci z Nových Zámkov vyhrávali po prvej tretine 2:1, pričom v 27. minúte viedli už 4:1. Následne hostia znížili na rozdiel dvoch gólov zásluhou Hrbáčika, no do konca tretiny prinavrátil trojgolový náskok domácim Ondrušek. Dvadsaťjedenročný útočník skompletizoval v 49. minúte hetrik a Novozámčania tak kráčali za svojou prvou výhrou v sezóne. Hráči Trnavy síce ešte dvakrát skórovali, no domácich to v konečnom dôsledku mrzieť nemuselo. V 32. kole tak Nové Zámky zdolali Trnavu 6:4 a do tabuľky si pripísali prvé body i víťazstvo.
 

Ohlasy po stretnutí

Garip Saliji (tréner HC Mikron Nové Zámky B): "Konečne sme vyhrali, k čomu nám výrazne pomohol prvý útok a brankári. Chalani z A-mužstva (Jakúbek, Ondrušek, Slávik) zahrali tak ako od nich očakávame a ostatní sa k nim pridali dobrým výkonom. V tretej tretine sme si to sami trosku skomplikovali, ale treba uznať, že Trnava má svoju kvalitu a nie darmo trápi aj favoritov. Diváci videli dobrý, zaujímavý zápas, bohatý na góly."