Po reprezentačnej prestávke prehra v Bystrici

Zverejnené 20.12.2018 | Patrik Koči
BANSKÁ BYSTRICA — V stredajšom zápase 32. kola Tipsport Ligy prehrali Nové Zámky pod Urpínom 3:6. Prvý gól síce dosiahli v 5. min Novozámčania zásluhou Adam Zbořila, domáci "barani" sa ešte pred prvou prestávkou dostali do najtesnejšieho vedenia, ktoré v druhej tretine navýšili na 4:1. V tretej dvadsaťminútovke si už víťazstvo ustrážili, za čierno-zelených znižovali Hruška a opäť Zbořil.
32. kolo, streda 19.12.2018, 17:30

HC05 B.Bystrica

DOMÁCI

6:3

(2:1, 2:0, 2:2)

MHC MIKRON N. Zámky

HOSTIA
Góly a asistencie: 9. Asselin (Faille, Southorn), 12. Selleck (Asselin, Faille), 26. Asselin (Faille), 30. Biro (Češík), 44. Selleck (Bartánus), 47. Sýkora (Varga, Šťastný) - 5. Zbořil (H. Ručkay, J. Jurík), 41. Hruška (Rogoň, Kudla), 60. Zbořil. Rozhodcovia: Štefík, D. Konc st. - Výleta, Tvrdoň. Vylúčení: 4:6. Využitie: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2366. Strely na bránu: 44:17.

HC05 B.Bystrica

Williams - Marshall, Southorn, Sloboda, Nemčík, Kubka, Ďatelinka, Biro - Asselin, Faille, Selleck - Varga, Šťastný, Sýkora - Bartánus, Zigo, Matoušek - Gabor, Češík, Kabáč

MHC MIKRON N. Zámky

Košarišťan - Andersons, Kudla, Dundáček, Zaťko, M. Novák, Ordzovenský, Hain, Hatala - Šimun, Fábry, Štrauch - H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík - Rogoň, Hruška, Nejezchleb - Slávik, Ondrušek, Henderson
 

Reportáž

 

Ohlasy po stretnutí

Dan Ceman tréner B. Bystrice: "Do mužstva prišiel Tomáš Matoušek, odviedol dobrú robotu, dodal mužstvu energiu, ľudia ho poznajú. Aj ďalšia posila Jordon Southorn odohral veľmi dobrý zápas. Veľmi dôležité bolo, že sme prekonali forčeking súpera, a tým sme puky z obranného pásma posielali dopredu lepšie. V útoku sme boli veľmi efektívni a zápas vyznel tak, že sme napokon spokojní."
Jerguš Bača, asistent trénera N. Zámkov: "Chýbala nám väčšia agresivita pred bránkou, v tom bol najväčší rozdiel. Samozrejme, začali sme dobre, vyhrávali sme, len sa žiadal lepší pohyb, viac šťastia, niektoré situácie sme zle riešili. Po prestávke je každý zápas iný, ten pohyb bol naozaj iný, aký sme očakávali."
Tomáš Matoušek, navrátilec do B. Bystrice: "Diváci ma potešili reakciami, ďakujem im za tom. Nastúpil som s nezvyklým číslo, po sviatkoch čakám na svoju zaužívanú 21-ku. Nehral som zo tri týždne ostrý zápas, mal som aj menšie obavy, no snažil som sa robiť svoju robotu. Myslím si, že niečo som priniesol do tímu, ale musí to byť ešte lepšie. Aj kondične som cítil rezervy, teraz sa mi treba rozbehnúť, aby si telo v nahustených zápasoch zvyklo na záťaž."  
Adam Zbořil, strelec dvoch gólov N. Zámkov: "Bolo to po reprezentačnej pauze a hrubo sme to nezvládli, s veľkými chybami. Túto prehru musíme hodiť čo najrýchlejšie za hlavu. Prvú desaťminútovku sme zvládli, ustáli sme tlak, Košarišťan dosť pochytal. Potom sme lacno inkasovali, toto si treba postrážiť a v ďalších zápasoch hrať úplne inak." 

 

Fotogalerie