O majstrovi sa rozhodne v Bardejove, nestačil ani hetrik Nováka

Zverejnené 07.03.2016 | Patrik Koči
NOVÉ ZÁMKY — V pondelok Novozámčania nastúpili na štvrtý finálový zápas s možnosťou ukončenia série. Prvú tretinu ovládli jednoznačne bielo-zelení, o úvodný gól sa postaral v 7. minúte Ján Zlocha. Už o dve minúty sa presadil aj Lukáš Novák a druhá tretina finišovala za stavu 2:0 pre domácich. V 27. minúte využil presilovú hru Lukáš Novák a zdalo sa, že o víťazovi je rozhodnúté. V 34. minúte využil hru 4 na 4 Marcel Baláž, ktorý už o dve minúty pridal v presilovej hre aj druhý gól hostí a znížil na 3:2. Veľký tlak hostí znamenal vyrovnávajúci gól, keď sa v 38. minúte presadil Oliver Jokeľ. Bardejov dokonal čistý obrat, keď minútu pred koncom druhej tretiny skóroval Radovan Cútt. Už po 24 sekundách poslednej tretiny vyrovnal na 4:4 Lukáš Novák, pre ktorého to bol tretí gól v zápase, no zo strany domácich to bolo všetko. Bardejov pridal piaty gól v 44. minúte opäť zásluhou Cútta a pri power-play Nových Zámkov skóroval Ondrej Gmitter, ktorý stanovil konečný výsledok 4:6. Rozhodujúci, piaty zápas sa odohrá v stredu, 9. marca v Bardejove.
F4, pondelok 7.3.2016, 18:00

4:6

(2:0, 1:4, 1:2)

HC46 Bardejov

Góly a asistencie: 7. Zlocha (Torok, Tábi), 9. L. Novák (Hudec, M. Chovan), 28. L. Novák (Havlík, Reichel), 41. L. Novák (Reichel, Kousalík) – 35. Baláž (Bednár, Gmitter), 36. Baláž (Gmitter, Bednár), 37. Jokeľ (Solomonchak, Cútt), 39. Cútt (Solomonchak, Jokeľ), 44. Cútt (Valentín, Bednár), 60. Gmitter (Baláž). Rozhodcovia: Goga, Jonák – Navrátek, Synek. Vylúčenia: 6:8. Využitie: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2560. Strely na bránu: 42:30.

J. Chovan (Kristín) – Ďurčo, M. Chovan, Kousalík, Reichel, Baron, Opalek, Hrudík – Frolík, Korytko, Podstavek – L. Novák, Hudec, Havlík – Tábi, Zlocha, Török – Sucharda, Dubec, Komínek

Sabol (Škorvánek) – Loydl, Valjent, Valentín, Bednár, V. Polaček, Pichnarčík, Všetečka, Ihnaťo – Gmitter, Kalináč, Baláž – Fajčák, Cútt, Solomonchak – Vaško, Linet, Ščurko – Mikolášek, Šimčák, Jokeľ