Novozámčania zdolali Košice 4:2 a udržali si ôsme miesto

Zverejnené 10.03.2018 | Patrik Koči
NOVÉ ZÁMKY — V predposlednom kole základnej časti hokejovej Tipsport ligy zvíťazili Nové Zámky nad Košicami 4:2. O domáce góly sa postarali Štěpán Hřebejk, Branislav Fábry, Adam Zbořil a Timotej Šille. Hoci si zverenci Miroslava Macha pripísali do tabuľky tri body, play-off ešte zaručené nemajú. Deviaty Liptovský Mikuláš zvládol svoj domáci zápas s Banskou Bystricou a naďalej tak stráca iba jeden bod. O ôsmom postupujúcom sa tak rozhodne, rovnako ako v minulej sezóne, v poslednom kole.
53. kolo, piatok 9.3.2018, 17:30

MHC MIKRON N.Zámky

DOMÁCI

4:2

(2:0, 0:1, 2:1)

HC Košice

HOSTIA
Góly a asistencie: 3. Hřebejk (Škoda, Jurík), 16. Fábry (Salija, Šille), 47. Zbořil (Hruška, Saulietis), 51. Šille (Plášil) – 24. Šoltés (Dudáš), 58. Jenčík (Kafka, Kessel). Rozhodcovia: . Vylúčenia: 3:4. Využitie: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 832. Strely na bránu: 38:30.

MHC MIKRON N.Zámky

Baroš (Romančík) – Novák, Husák, Hruška, Plášil, Salija, Jass, Ondrušek, Trávniček – Škoda, Jurík, Hřebejk – Zbořil, Šimun, Saulietis – Varga, Šille, Fábry – Lorraine, Novotný, Dubec

HC Košice

Habal (Lundström) – Šedivý, Čížek, Dudáš, Kessel, Pulli, Koch – Nagy, Suja, Miklík – Jenčík, Hovorka, Kafka – Šoltés, Vrábeľ, Hričina – Hudák
 

Reportáž

 

Ohlasy po stretnutí

Miroslav Mach, tréner Nových Zámkov: "Mysleli sme, že keď dnes zdoláme Košice, že by nám mohla pomôcť Banská Bystrica, no nestalo sa. V dnešnom zápase sme mali parádnu prvú tretinu, mali sme v nej šance. V druhej sme z toho vypadli. Neskôr sme dali ukľudňujúci gól na 3:1 a už sme to dohrali. Musíme chlapcov pochváliť, že to dnes odmakali. Bohužiaľ, v kabíne je smutno, ale máme ešte jeden zápas, aby sme to uhrali. Nič iné nám nepomôže."

Marcel Šimurda, asistent trénera Košíc: "Úvodná tretina nebola z našej strany ideálna. Súper nám odskočil na dva góly. Vyzeralo to, akoby sme v hlave neboli nachystaný na tento zápas. Najlepšia bola za našej strany druhá tretina, kedy sme dostali so súperom do kontaktu. Potom prišla tretia tretina, kedy nám súper opäť odskočil na dva góly a my sme sa už nedokázali dostať do zápasu."
 

Fotogalerie