Novozámčania zdolali DVTK po nájazdoch

Zverejnené 15.02.2019 | Patrik Koči
MIŠKOVEC — V piatkovom zápase 51. kola Tipsport Ligy vyhrali Nové Zámky na ľade maďarského Miškovca 2:1 po samostatných nájazdoch.
51. kolo, piatok 15.2.2019, 18:30

DVTK Jegesmedvék

DOMÁCI

1:2 sn

(0:1, 1:0, 0:0 – 0:0 – 0:1)

MHC MIKRON N. Zámky

HOSTIA
Góly: 32. Láda (Pance) – 4. Šimun (Kudla, Pospíšil), rozhodujúci nájazd Pospíšil. Rozhodovali: Snášel, Korba - Šoltés, Jobbágy, vylúčení: 5:7, navyše Kudla a Šimun (obaja N. Zámky) 10 minút OT, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1315 divákov.

DVTK Jegesmedvék

Vay – Crawford, Kiss, Szirányi, Láda, Göz, Milam, Albert – Pance, Vas, Kulmala – Harrison, Loiseau, Magosi – Miskolczi, Galanisz, Somogyi – Vojtkó, Hajós, Ritó

MHC MIKRON N. Zámky

Košarišťan – Zaťko, Hain, Novák, Ordzovenský, Kudla, Hatala, Andersons, Henderson – Jurík, Zbořil, H. Ručkay – Šimun, Urban, Bajtek – Štrauch, Hruška, Pospíšil – Rogoň, Fábry, Ondrušek
 

Reportáž

Novozámčania sa ujali vedenia vo 4. minúte, keď Šimun strelou od modrej čiary expresne už po piatich sekundách potrestal vylúčenie Milama. V ďalšom priebehu úvodnej tretiny to na oboch stranách "vrelo" na úkor hokejovej krásy a rozhodcovia rozdali niekoľko dvojminútových trestov. V nervóznom závere prvej časti mali domáci výhodu presilovky o dvoch hráčov, hosťujúce duo Kudla - Šimun navyše inkasovalo osobné tresty, gólu sa však domáci priaznivci nedočkali. Miškovcu sa podarilo vyrovnať až v 32. minúte, keď Panceho strelu tečoval za Košarišťanov chrbát Láda. V 46. minúte spálil tutovku Ručkay, keď osamotený pred Vayom neuspel. Duel sa preklenul do predĺženia, v ktorom mal rozhodnutie na hokejke domáci útočník Kulmala, ale Košarišťan potvrdil reprezentačnú formu a podržal svoj tím. V nájazdovej lotérii rozhodol Pospíšil o víťazstve Nových Zámkov.