Novozámčania zakončili kalendárny rok tesnou prehrou v Košiciach

Zverejnené 30.12.2018 | Patrik Koči
KOŠICE — Zverenci trénera Milana Jančušku prehrali na ľade lídra Tipsport Ligy z Košíc v nedeľňajšom stretnutí 37. kola. Nové Zámky poslal do vedenia Richard Nejezchleb, no 41 sekúnd po začiatku druhej časti hry vyrovnal Jakub Suja. Aj začiatok tretej tretiny vyšiel lepšie domácim, Gabriel Spilar totiž v 43. minúte strelil víťazný gól stretnutia. V závere pri power-play rozhodol o výhre Košíc 3:1 technickým gólom Evan Brophey.
37. kolo, nedeľa 30.12.2018, 17:00

HC Košice

DOMÁCI

3:1

(0:1, 1:0, 2:0)

MHC MIKRON N. Zámky

HOSTIA
Góly: 21. Suja (Nagy, McDowell), 43. Spilar (Hričina, Koch), 60. Brophey - 13. Nejezchleb (Pospíšil, Fábry). Rozhodovali: Orolin, Juhász - Palkövi (obaja Maď.), Smrek, vylúčení: 3:2 na 2 min., navyše Koch (Košice) 10 min. za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 4541 divákov.

HC Košice

Habal - McDowell, Dudáš, Čížek, Pulli, Pretnar, Koch, Michalčin - Haščák, Suja, Nagy - Netík, Brophey, Kafka - Spilar, Galamboš, Hričina - Žitný, Klíma, Lušňák

MHC MIKRON N. Zámky

Košarišťan - Andersons, Kudla, Dundáček, Zaťko, Novák, Ordzovenský, Hatala, Henderson - Rogoň, Hruška, Štrauch - Ručkay, Zbořil, Jurík - Bajtek, Šimun, Nejezchleb - Pospíšil, Fábry, Jakúbek
 

Reportáž

Úvodná tretina priniesla hokej, ktorému nechýbalo nasadenie, ale vyložených gólových príležitostí veľa nebolo. Košičania presilovku v 9. minúte nevyužili a to boli ešte radi, že Ručkayovi nevyšlo zakončenie v úniku na Habala. Hostia prvú početnú výhodu zvládli omnoho lepšie, keď po Pospíšilovej krížnej prihrávke presne namieril Nejezchleb - 0:1.

Košickú ambíciu vyrovnať naplnil už po 41 sekundách druhej časti Suja, ktorý na hranici bránkoviska zúročil prihrávku Nagya spoza bránky. V druhej tretine boli strelecky aktívnejší domáci hráči, ale vyložených príležitostí bolo minimum. Novozámčania v nej nevyužili dve presilovky, pričom najbližšie boli ku gólu pri šanci Štraucha, ktorú efektným zákrokom zmaril brankár Habal.

Aj úvod tretej časti priniesol gól domácich. Po Kochovej strele hostia nezvládli situáciu okolo vlastného brankára a Spilar dorazil puk za Košarišťana. Ďalšie minúty priniesli bojovný hokej, ale aj pohotový zákrok Habala proti strele Hendersona. Košičania sa po góle na 2:1 sústredili na udržanie náskoku a ich defenzívna hra bola pre Novozámčanov veľký problém. Tí si nedokázali vytvoriť výhodné strelecké pozície, naopak, viackrát sa musel mať na pozore ich brankár Košarišťan. Hostia podporili snahu o vyrovnanie aj stiahnutím svojho brankára v závere zápasu, no zákrok Pospíšila na Bropheyho posúdili rozhodcovia ako technický gól - 3:1.
 

Ohlasy po stretnutí

Peter Bartoš, asistent trénera HC Košice: "Prvá tretina nám nevyšla podľa predstáv. Povedali sme si, že ju chceme hrať tak, ako sme dohrávali zápas v Miškovci - v nasadení, dostať súpera pod tlak a využiť, že súper bol dlhú cestu v autobuse. Hostia nás však zaskočili pohybom v obrannom i útočnom pásme. Dôležitý bol vyrovnávajúci gól na začiatku druhej tretiny. Odvtedy naši hráči lepšie korčuľovali. V nedávnych zápasoch sme dali veľa tzv. škaredých gólov, čo sa stalo aj dnes. Sme radi za víťazstvo v poslednom zápase kalendárneho roka."
Jerguš Bača, asistent trénera HC Nové Zámky: "Zápas sme rozohrali veľmi dobre, po prvej tretine sme vyhrávali 1:0. Vyrovnávajúci gól sme však inkasovali prirýchlo, už v úvodnom striedaní druhej tretiny. To ovplyvnilo ďalší priebeh zápasu. Prestali sme byť dôrazní v osobných súbojoch, najmä pred vlastnou bránkou. Dva inkasované góly boli po dorážkach. Od polovice zápasu bol výrazný rozdiel medzi hrou Košíc a našou."