Nové Zámky smerujú do play-off

Zverejnené 11.03.2018 | Patrik Koči
NITRA — V poslednom kole hokejovej Tipsport Ligy dokázali Nové Zámky zdolať Nitru pod Zoborom 3:2. O hosťujúce zásahy sa postarali Róbert Varga a dvojgólový Karel Plášil. Zverenci Miroslava Macha obsadili po základnej časti postupovú 8. priečku a v play-off, ktoré štartuje vo štvrtok, narazia práve na Nitru.
54. kolo, nedeľa 11.3.2018, 17:00

HK Nitra

DOMÁCI

2:3

(0:1, 2:2, 0:0)

MHC MIKRON N.Zámky

HOSTIA
Góly a asistencie: 23. Rais (Mezei, Paulovič), 37. Slovák (Kutálek, Ordzovenský) – 20. Plášil (Šimun, Zbořil), 38. Varga (Jass), 39. Plášil (Škoda). Rozhodcovia: Vladimír Baluška, Vladimír Fridrich – Roman Výleta, Tomáš Gegáň. Vylúčenia: 6:5. Využitie: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2789. Strely na bránu: 30:34.

HK Nitra

Foltán (Lawson) – Mezei, Rais, Ordzovenský, J.Milam, Versteeg, T.Milam, Pupák, Rýgl – Mikúš, Krištof, Paulovič – Kovacs, Slovák, Kutálek – Macík, J.Ručkay, H.Ručkay – Lantoši, Bradley, Csányi

MHC MIKRON N.Zámky

Baroš (Romančík) – Husák, Novák, Plášil, Hruška, Jass, Salija, Šimek, Trávniček – Hřebejk, Jurík, Škoda – Saulietis, Šimun, Zbořil – Fábry, Šille, Varga – Dubec, Novotný, Lorraine
 

Reportáž

 

Ohlasy po stretnutí

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "My sme sa chceli dnes jednoznačne rozlúčiť so základnou časťou víťazne. Žiaľ, po tom zápase v Poprade sa hráči trochu opustili a nástup do zápasu nebol k našej spokojnosti. V momente, keď sme otočili na 2:1, tak som si myslel, že zápas dotiahneme do víťazného konca. Dve chyby však dostali Nové Zámky opäť do vedenia. V závere si to hostia postrážili obetavosťou."

Miroslav Mach, tréner Nových Zámkov: "Sme šťastní, že sme sa dostali do Playoff. Musím chlapcov pochváliť. Nitra bola na puku hokejovejšia, ale my sme to dnes vybojovali, obetavo sme sa hádzali do striel. Mojím hráčom musím pogratulovať, pretože to bol super výkon."
 

Fotogalerie