Mládež: Víťazstvo v derby chutí výborne

Zverejnené 19.02.2019 | Redakcia
NOVÉ ZÁMKY — V prestížnom regionálnom derby výhra ôsmakov nad rovesníkmi z Nitry v pomere 6:5. Petrík sa blysol hetrikom.

Do dnešného zápasu 16-teho kola 1. ligy starších žiakov 8. ročníka (Región západ, Nadstavba TOP6 U14) nastúpili hráči a hráčky s tým, že nadviažu na včerajší výkon so Slovanom.

Derby bolo vyrovnané a dramatické. Zápas mal vysoké tempo a na hráčoch a hráčkach oboch mužstiev bolo cítiť, že jeden druhému nič nedarujú. Lepší štart do stretnutia mali domáci. Dvakrát viedli (Petrík 1:0, Kodhaj 2:1). Prvá tretina sa skončila vyrovnaním stavu na 2:2. Začiatok druhej tretiny patril hosťom, avšak Viktor Petrík svojím druhým gólom v zápase v 39. min. vyrovnal na 3:3. Postupom času iniciatívu prebrali hostia a zvýšili vedenie o dva góly. Na strane hostí zaujal štvorgólový strelec Lukáš Balko. Boris Záhumenský: "Do tretej tretiny sme vstupovali s dvojgólovým mankom, ale vedeli sme, že môžeme zápas otočiť v náš prospech, čo sa nám nesmiernou snahou a bojovnosťou podarilo." V zápase sa následne striedali v diktovaní hry oba celky, čo sa muselo páčiť aj divákom na tribúne. Gólmi Filipa Czuczora a Viktora Petríka vyrovnali na 5:5. V 58. minúte, po fantastickej akcii Adama Kečkéša, vsietil víťazný gól Samo Bohoš.

"Práve pre takéto momenty sa toľko trénuje a obetuje čas, ale nakoniec to stojí za to! Som rád, že sme hrali s chuťou a bojovali až do konca." poznamenal tréner Boris Záhumenský.

Každé víťazstvo je vzácne, no triumf nad Nitrou teší dvojnásobne. Hráčom a hráčkam gratulujeme k víťazstvu!

13 TOP6, nedeľa 10.2.2019, 11:30

Nové Zámky "8"

6:5

(2:2, 1:3, 3:0)

HK Nitra

Góly a asistencie: 4. Petrík, 12. Kodhaj (Tóth, Gúcky), 29. Petrík (Kodhaj, Stern), 45. Czuczor (Bohoš, Kodhaj), 56. Petrík (Kodhaj, Tóth), 58. Bohoš (Kečkéš, Czuczor) – 10. Balko (Svitač, Hlaváč), 15. Balko (Král, Svitač), 22. Lantoši (Hlaváč), 35. Balko (Svitač, Král), 38. Balko (Král). Rozhodovali: Peter Bachúrik (HR1), Jozef Dominik Kriš (HR2), vylúčení: 3:2 na 2 min, navyše Tulaev (NIT) +10 min. za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, strely na bránu: 29:48, diváci: 36.

Slávik (Zimková) – Ďurina (A), Stern, Gúcky, Mokráš – Tóth (C), Kodhaj, Gőgh – Molnár, Czuczor, Bohoš – Cvik, Kečkéš, Petrík

HK Nitra

Irsák (Vlček) – Mihalička (A), Kutnár, Slažanský, Slováková, Bíro, M., Sachs – Balko, Svitač (C), Hlaváč – Lantoši, Tulaev, Král – Fráj, Kubis, Bíro

Reportáž

Ohlasy po stretnutí

Boris Záhumenský, tréner NOVÉ ZÁMKY "8": "Do dnešného zápasu sme nastúpili s tým, že nadviažeme na včerajší výkon so Slovanom a pôjdeme iba za víťazstvom a budeme hrať s chuťou a srdiečkom. Zápas mal vysoké tempo, bolo cítiť, že sa hrá derby. V zápase sa Zámky a Nitra striedali v diktovaní hry. Do tretej tretiny sme vstupovali s dvojgólovým mankom, ale vedeli sme, že zápas môžeme otočiť v náš prospech, čo sa nám nesmiernou snahou a bojovnosťou podarilo."