Mládež: Víťazná rozlúčka so sezónou.

Zverejnené 01.04.2019 | Redakcia
HAMULIAKOVO — Zápas plný zvratov sa skončil víťazstvom siedmakov nad rovesníkmi z HO HAMIKOVO Hamuliakovo v pomere 4:5. Kodhaj s hetrikom.

Do dnešného zápasu 14-teho kola 1. ligy starších žiakov 7. ročníka (Región západ, Nadstavba TOP6 U13) nastúpili hráči a hráčky s odhodlaním ukončiť sezónu víťazne.

Domáci udreli ako prví. V 18. minúte využil presilovku Páleník. Po zmene strán, vo vlastnom oslabení, v 25. minúte vyrovnal prvým gólom v zápase Dávid Kodhaj. O necelú minútu sa však po spornej ofsajdovej situácii opäť radovali domáci – Michajlov 2:1. Siedmaci nevešali hlavy a v priebehu šiestich minút zápas otočili. Gólom Lukáša Cvika (31. min.) a dvomi gólmi Dávida Kodhaja (36. a 37. min.) sa ujali vedenia 2:4. Po zmene strán, v poslednej tretej tretine, však domáci do 45. min. zmazali dvojgólové vedenie a vyrovnali vďaka Mikitovi a Jančovi na 4:4. Koniec zápasu sa niesol v skvelej diváckej kulise. Obe družstvá mali viacero šancí, ktorými mohli zápas rozhodnúť. Svoju svätiňu si dokonale postrážil výbornými zákrokmi brankár Dávid Sádecký. Vzápätí, 21. sekúnd pred koncom, našiel skvelou prihrávkou David Kodhaj Sama Bohoša a ten lišiacky stanovil na konečných 4:5.

"V Hamuliakove sme nezačali úplne ideálne, mali sme slabší pohyb, súperovi sme dávali veľa priestoru a málo sme kombinovali. Po dohovore v kabíne cez prestávku sme v 2. tretine zlepšili pohyb a hráči lepšie plnili svoje úlohy na ľade. Išli sme viac za víťazstvom a nakoniec sme ho v kvalitnom zápase aj vybojovali. Hrali sme ako tím, hráči bojovali, makali jeden za druhého, a to ma teší viac ako konečný výsledok. Chcem poďakovať každému hráčovi za odvedený výkon a prístup k zápasu." poznamenal tréner Garip Saliji.

Hráčom a hráčkam gratulujeme k víťazstvu!

19 TOP6, sobota 30.3.2019, 15:15

Hamikovo

4:5

(2:0, 0:4, 2:1)

Nové Zámky "7"

Góly a asistencie: 25. Kodhaj (Mokráš, Bohoš), 31. Cvik (Molnár, Gőgh), 36. Kodhaj (Cvik), 37. Kodhaj (Cvik, Gőgh), 60. Bohoš (Kodhaj). Rozhodovali: Martin Mudrik (HR1), Martin Horváth (HR2), vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, strely na bránu: 31:29.