Mládež: Doma víťazne

Zverejnené 28.03.2019 | Redakcia
NOVÉ ZÁMKY — Predposledný zápas na domácom ľade skončil jasným víťazstvom siedmakov nad rovesníkmi z HOBA Bratislava v pomere 9:3. Bohoš a Molnár s hetrikom.

Do dnešného zápasu 12-teho kola 1. ligy starších žiakov 7. ročníka (Región západ, Nadstavba TOP6 U13) nastúpili hráči a hráčky s viacerými posilami v zostave, ktoré hrávali za U14.

Domáci udreli ako prví v 9. minúte Viktor Gőgh našiel vtipnou prihrávkou Micka Vadkertiho a brankár hostí Paulička lovil puk zo siete – 1:0. O 12 sekúnd neskôr hostia prepadli v útočnom pásme a Krištóf Molnár krásnou strelou zvýšil na 2:0. Do druhého dejstva nastúpil domáci – pre poruchu rolby a následnom treste za zdržiavanie hry – v oslabení. Zakončenia súpera pomedzi betóny si brankár Dávid Sádecký postrážil. Vzápätí tak platilo otrepané „nedáš a dostaneš“. Domáci o 8 sekúnd po skončení oslabenia gólom Dávida Kodhaja zvýšili na 3:0. V 27. minúte sa ocitol v "tutovke" Lukáš Cvik - 4:0. Po faule nariadené trestné strieľanie premenil druhým gólom v zápase Krištóf Molnár. Druhá tretina sa skončila po strele hostí 8 sekúnd od modrej a zníženia stavu na 6:2. V záverečnom dejstve v 44. min. zvýšil samostatnou akciou Samo Bohoš na 7:2. Gólu sa hostia dočkali až počas presilovej hry v 47. minúte. Malakhov znížil na 7:3. Ako prvý v zápase o 13. sek. neskôr dosiahol čistý hetrik Samo Bohoš - 8:3. Krušné chvíle pre hostí prišli o 2 minúty neskôr. Druhý hetrik v zápase a dvadsiaty gól v sezóne zaznamenal Krištóf Molnár a upravil tak na konečných 9:3.

"Dnes sa mužstvo založilo tak, že chceme vyhrať a konečne získať víťazstvo v nadstavbovej časti. Boli sme od začiatku aktívnejší a herne sme HOBU predčili v každom smere. Jediné, čo nás v tomto zápase trápilo, bola koncovka. Inak môžem mužstvu zagratulovať k výhre." poznamenal tréner Boris Záhumenský.

Hráčom a hráčkam gratulujeme k víťazstvu!

18 TOP6, sobota 16.3.2019, 13:45

Nové Zámky "7"

9:3

(2:0, 4:2, 3:1)

HOBA BA

Góly a asistencie: 9. Vadkerti (Gőgh), 10. Molnár (Gőgh), 23. Kodhaj (Bohoš), 27. Cvik (Gőgh, Szetei), 33. Molnár TS, 37. Bohoš (Kostolányi), 44. Bohoš, 47. Bohoš (Kostolányi), 50. Molnár (Senková). Rozhodovali: Juraj Ondrušek (HR1), Marcel Križan (HR2), vylúčení: 2:1 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, strely na bránu: 36:23, diváci: 29.

Sádecký – Vaškovič, Mokráš (A), Kostolányi, Slávik, Taricsová – Bohoš, Kodhaj (C), Vadkerti – Molnár, Gőgh, Cvik – Szetei, Senková