V druhom zápase výhra Detvy po predĺžení

Zverejnené 02.03.2019 | Patrik Koči
NOVÉ ZÁMKY — V druhom zápase predkola play-off prehrali Nové Zámky na domácom ľade s Detvou 3:4 po predĺžení. Séria sa za stavu 1:1 sťahuje do Detvy.
QP2, sobota 2.3.2019, 18:00

MHC MIKRON N. Zámky

DOMÁCI

3:4 pr.

HC07 Detva

HOSTIA
Góly: 3. Urban (Bajtek, Andersons), 21. Štrauch (Urban), 60. Bajtek (Kudla, Urban) - 1. Puliš (Ščurko), 5. Gachulinec (Török), 11. Tibenský (Fekiač, McLean), 69. McLean (Betker). Rozhodovali: Štefik, Baluška - Tvrdoň, Synek, vylúčení: 2:3, navyše: Tibenský (Detva) 2+2 za hru so zdvihnutou hokejkou, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 661 divákov.

MHC MIKRON N. Zámky

Kristín (11. Košarišťan) - Andersons, Kudla, Hain, Zaťko, Ordzovenský, Hatala, Dundáček, Novák - Bajtek, Urban, Štrauch - Ručkay, Zbořil, Jakúbek - Pospíšil, Hruška, Šimun - Ondrušek, Fábry, Rogoň

HC07 Detva

Petrík - Betker, Mar. Chovan, Sládok, Golian, Kuklev, F. Fekiač, Jendroľ, Gachulinec - Puliš, Murček, Ščurko - V. Žilka, Fekiač, Hodgson - Tibenský, McLean, Král - Török, Mat. Chovan, Ďaloga
 

Reportáž

Úvod do druhého stretnutia série mali lepší hostia spod Poľany. Už v prvej minúte naservíroval z ľavej strany Ščurko puk Pulišovi a ten bez prípravy prestrelil domáceho gólmana. Vyrovnanie však prišlo už onedlho. Pri presilovej hre sa dorážkou presadil Urban. Krátko na to mohol poslať Zámky do vedenia Zbořil, ale puk z jeho hokejky minul priestor bránky. V 5. minúte sa skóre menilo znova a opäť v prospech hostí. K puku sa pred Kristínom dostal Gachulinec a bekhendom ho poslal do siete. Okrem gólov boli diváci v úvode stretnutia aj osobného súboja medzi Hatalom a Tibenským. Práve Tibenský predviedol v 11. minúte peknú akciu, ktorú zakončil gólovým bekhendom a vyhnal tak Kristína z domácej bránky. Detvanci aj naďalej nedávali domácim dýchať a ubránili aj oslabenie o dvoch hráčov. V závere tretiny nepremenil svoj nájazd na Petríka Šimun.

Z druhej tretiny ubehlo len 10 sekúnd, keď sa k puku dostal v pravom útočnom kruhu Štrauch a vymietol horný roh Petríkovej bránky -2:3. Detva strelila aj štvrtý gól, vďaka ďalekonosnému pokusu Sládka, rozhodca ho však pre postavenie mimo hry neuznal. Postupom času vyložených gólových príležitostí ubudlo a viac sa o puk bojovalo pri mantineloch.

Domáci sa snažili o vyrovnanie, k čomu im mohla pomôcť aj ďalšia z presilových hier. Veľkú šancu na to mali po Bajtekovom nahodení na bránku, Kudla ani Urban však nezvládli zakončenie. Naopak, gól mohli dať pri presilovke hostia, no zaskočený McLean prestrelil po odraze puku od zadného mantinelu odkrytú novozámockú bránu. Domácim sa stále nedarilo usadiť sa v útočnom pásme a výrazne ohroziť detviansku bránku. V závere stretnutia sa odhodlali k hre bez gólmana a 13 sekúnd pred koncom sa im podarilo vyrovnať - úspešným strelcom bol po Kudlovej prihrávke Bajtek. Duel tak dospel do predĺženia.

To sa v tejto sérii hralo na 10 minút a oba celky v ňom súperovi niekoľkokrát pohrozili. O jeho osude nakoniec rozhodla Kudlova chyba pri rozohrávke. Pri vyhodení puku z obrannej tretiny mu puk skĺzol po čepeli, po jeho odraze od mantinelu sa k nemu dostali Detvania a McLean ho dopravil až do Košarišťanovej siete.
 

Fotogalerie