MHC MIKRON N. Zámky - B

2:7

(0:0, 1:2, 1:5)

HK95 P.Bystrica

Góly: 37. Kucsera, 45. Dobrotina (Maroš, Evdokimov) – 27. Drevenák (Ďurkech J., Ďurkech L.), 30. Drevenák (Ďurkech J., Koleda), 44. Drevenák (Ďurkech L., Rodionov), 45. Koleda (Ďurkech L., Mokrohajský), 55. Cíger (Dolinajec), 55. Mokrohajský (Turan, Leško), 57. Zlocha (Ďurkech L.). Strely: 26:73.  Vylúčenia: 5:8 na 2 min., navyše Ďurkech J. a Klinčúch DKZ za nešportové správanie sa. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Hatala – Jurčiak, Krajčík. Diváci: 36.

Glosár – Kudrna, Evdokimov, Štefánik, Šimko, Židulják, Petro – Maroš, Dobrotina, Ryšavý – Hariš, Vörös, Kucsera – Janka, Otruba, Mihalčín – Procháczka, Novotný

Kompas (od 58. Klinčúch) – J. Ďurkech, L. Ďurkech, Trška, Fančovič, Leško, Niník, Nahálka – Cíger, Zlocha, Drevenák – Kolega, Ligas, Dolinajec – Rodionov, Turan, Bednár – Mokrohajský, Németh, Danielčák

Reportáž

Po bezgólovej úvodnej tretine sa ako prvý zapísal do streleckej listiny hosťujúci Drevenák, ktorý v 27. minúte využil presilovú hru. Ten istý hráč sa presadil aj v 30. minúte, keď opäť využil početnú výhodu Považskej Bystrice. Do konca tretiny sa domácim hráčom podarilo znížiť zásluhou Kucseru – 1:2. Dobrý vstup do tretej tretiny pretavili Považania do dvoch gólov. Najprv v 44. minúte skompletizoval hetrik Drevenák, o minútu neskôr zvýšil už na 4:1 Koleda. O 16 sekúnd neskôr však iskierku nádeje pre domáce mužstvo vykresal Dobrotina. Posledná päťminútovka však Novozámčanov vôbec nevyšla, inkasovali až trikrát z hokejky Cígera, Mokrohajského a Zlochu, a ich pomyselná iskierka rýchlo zhasla. Považania tak napriek nezvládnutému správaniu na konci zápasu zvíťazili v Nových Zámkov 7:2.

Ohlasy po stretnutí

Garip Saliji (tréner HC Mikron Nové Zámky B): "Dnes sme podali bojovný, obetavý výkon. Škoda tretej tretiny, kde sme urobili viac individuálnych chýb a inkasovali sme. Mali sme šancu znížiť na 3:4 ale nevyužili sme to a naopak sme inkasovali 2 rýchle góly po sebe. Súperovi gratulujem k úspešnému play-out."