MHC MIKRON N. Zámky - B

3:7

(0:3, 2:3, 1:1)

HK S.N.Ves

Góly: 23. Maroš (Kucsera), 30. Danilov (Ondrušek, Murashov), 54. Ondrušek (Mihalčín, Dobrotina) – 4. Ondov (Pishchalnikov, Findura), 13. Pishchalnikov (Koky, Findura), 19. Pishchalnikov (Grebenyuk, Ondov), 24. Novák (Köver, Nagy), 27. Olejník (Pishchalnikov, Koky), 38. Zwick (Novák, Grebenyuk), 59. Findura (Halász, Mikula). Strely: 37:68. Vylúčenia: 11:4 na 2 min. Presilovky: 1:4. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: M. Valachovič – T. Valachovič, Jedlička. Diváci: 35.

Vyžinkár (30. Glosár) – Kudrna, Evdokimov, Šimko, Procháczka, Štefánik, Židulják, Hariš – Murashov, Danilov, Mihalčín – Kucsera, Vörös, Ryšavý – Dobrotina, Ondrušek, Maroš – Dybanev, Janka, Otruba

HK S.N.Ves

Surák – Semaňák, Romaňák, Zekucia, Soveľ, Gerasimov, Halász, Grebenyuk – Pishchalnikov, Koky, Ondov – Findura, M. Olejník, Mikula – Novák, Nagy, Köver – Zwick, Václav, L. Olejník

Reportáž

Súboj posledných Nových Zámkov B so Spišskou Novou Vsou prekvapenie nepriniesol. Hosťujúci hráči zvládli prvú tretinu na výbornú, strelili tri góly a neinkasovali ani raz. Skóre otvoril Ondov, ktorému dvakrát sekundoval Piščalnikov. V úvode druhej tretiny dostali Spišiaci výhodu štvorminútovej presilovky 5 na 4, no domáci Maroš dokázal v početnej nevýhode znížiť na 1:3. Do konca presilovej hry však vrátil trojgólový náskok Spišskej Novej Vsi Novák. Druhá dvadsaťminútovka priniesla ešte tri góly, na domácej strane sa presadil Danilov, na hosťujúcej Olejník a Zwick. Pomyselnú nádej na zvrat stretnutia vrátil na novozámocké hokejky päť minút pred koncom Ondrušek. Hostia však žiadne zaváhanie nepripustili, na konečných 7:3 pre Spišiakov upravil v 59. minúte Findura.

Ohlasy po stretnutí

Garip Saliji (tréner HC Mikron Nové Zámky B): "Vedeli sme, že Spišskej ide o play-off, bude pod miernym tlakom a my sme naopak mohli hrať uvoľnene. No my sme zbytočne faulovali a Spišskej sme tým zápas značne uľahčili, kedže sme v oslabeniach inkasovali 4 góly. Aspoň 3. tretina bola podla našich predstáv. Súperovi gratulujem k play-off a my sa musíme pripraviť zodpovedne na play-out."