MHC MIKRON N. Zámky - B

2:9

(1:1, 0:4, 1:4)

HC Bratislava

Góly: 6. Slávik (Kudrna), 55. Danilov – 16. Trudman (Vajlent, Smolka), 22. Boldižár (Danišovský, Rzarský), 24. Klučiar (Šalka, Ficel), 26. Mlynčár (Čech, Bednarič), 36. Boldižár (Rzavský, Prokop), 41. Smolka (Juriga, Valjent), 43. Boldižár (Rzavský, Prokop), 44. Musliu (Smolka), 60. Klučiar. Strely: 22:69. Vylúčenia: 5:3 na 2 min., navyše Kucsera, Glosár 10 min. OT za napadnutie zozadu. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:2. Rozhodovali: Valko – Nosek, Jurčiak. Diváci: 37.

Glosár – Kudrna, Židulják, Štefánik, Petro, Evdokimov, Šimko, Procháczka – Slávik, Buc, Maroš – Kucsera, Vörös, Hariš – Ryšavý, Danilov, Janka – Mihalčín, Otruba

Mega – Boldižár, Hedera, Juriga, Valjent, Ficel, Pavešic, Čech, Vyskoč – Rzavský, Prokop, Danišovský – Musliu, Smolka, Trudman – Klučiar, Pék, Šalka – Mlynčár, Bednarič, Mucha

Reportáž

Súboj v Nových Zámkoch gólovo otvorili domáci hokejisti v 6. minúte. Presilovú hru využil Sebastián Slávik a strelil svoj siedmy gól v prebiehajúcom ročníku. Hostia z Bratislavy do konca úvodnej tretiny vyrovnali zásluhou Martina Trudmana. Už v 26. minúte však viedli 4:1, pričom do konca druhej dvadsaťminútovky ešte udrel svojim druhým gólom v zápase Dávid Boldižár. Aj tretia tretina bola v réžii mužstva z hlavného mesta, pričom asi najzaujimavejšiu a najkurióznejšiu situáciu videli diváci v úvodných minútach. Pri vylúčení Danišovského dokázali hosťujúci hráči skórovať vo vlastnom oslabení až dvakrát, pričom úvodný zásah na 7:1 bol z hokejky Boldižára, ktorý si na svoje konto pripísal hetrik. Domáci sa presadili päť minút pred koncom stretnutia zásluhou Danilova, no na konečných 9:2 z pohľadu Bratislavy upravil 51 sekúnd pred záverečnou sirénou Kľučiar.

Ohlasy po stretnutí

Garip Saliji (tréner HC Mikron Nové Zámky B): " Zápas sme začali s dobrým nasadením a celkovo dobrou prvou tretinou. Výborne chytal brankár Glosár. Na začiatku druhej tretiny sme dostali nešťastný druhy gól a začali sme kopiť veľa individuálnych aj taktických chýb a inkasovali sme. Súper nás dnes prevýšil skúsenosťami a lepším korčuľovaním. "