Michalovce

12:2

(4:1, 4:0, 4:1)

MHC MIKRON N. Zámky - B

Góly: 2. Linet (Róth), 10. Cútt (Mesaroš), 12. Hamráček (Chalupa, Kolba), 13. Cútt (Novický), 23. Toma (Bdžoch, Chalupa), 27. Mesaroš (Chalupa, Toma), 33. Róth (Linet), 35. Banovský (Cútt), 44. Piatak (Kolba, Chalupa), 51. Cútt, 53. Linet (Hopkovič, Róth), 57. Giľák – 3. Slávik, 56. Kucsera. Strely: 73:14. Vylúčenia: 0:0 na 2 min. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Žák – Homola, Riš. Diváci: 891.

Michalovce

Tkáčik – Bdžoch, Kolba, Hančák, Valečko, Hopkovič, Novický, Korenko – Giľák, Piatak, Mesaroš – Pulščák, Cútt, Banovský – Safaraleyev, Linet, Róth – Chalupa, Toma, Hamráček

Glosár – Kudrna, Petro, Slávik, Židulják, Evdokimov, Štefánik – Kucsera, Ľ. Buc, Janka – Hariš, Danilov, Gubó – Marček, Otruba, Procházcka

Reportáž

V súboji prvého tímu tabuľky s posledným sa očakávala kanonáda na domácej strane. Tú začal napĺňať už v druhej minúte Mário Róth, ktorý prekonal michalovského rodáka v bráne Nových Zámkov Vladimíra Glosára. O minútu neskôr síce vyrovnal Slávik na 1:1, bol to ale posledný vzdor zatiaľ bezbodových Nových Zámkov. Tie sa totiž na ďalší gól zmohli až v samom závere. Dovtedy si Dukla vypracovala dvojciferný náskok. Trikrát trafil do čierneho Radovan Cútt, po jednom góle pridali Samuel Chalupa, Lukáš Hamráček, Lukáš Toma, Mário Róth, Tomáš Banovský, Erik Piatak a Jakub Linet. Druhý gól Nových Zámkov dal za stavu 1:11 Kucsera. Posledné slovo ale patrilo Dukle, konkrétne Matejovi Giľákovy, ktorý upravil konečný stav na 12:2. (Peter Brendza, novinyzemplina.sk)

Ohlasy po stretnutí

Garip Saliji (tréner HC Mikron Nové Zámky B): "Dnes chlapci bojovali od začiatku až do konca, za čo ich chcem pochváliť a hlavne brankára Glosára, ktorý podal dobrý výkon. Michalovce majú najlepší káder v 1. lige a my mame naopak veľmi mladé mužstvo, ktoré sa v týchto zápasoch môže veľa naučiť. Súperovi gratulujem k viťazstvu."