Rezerva na domácom ľade nestačila na Topoľčany

Zverejnené 04.11.2018 | Patrik Koči
NOVÉ ZÁMKY — Rezervu Nových Zámkoch čakala v nedeľu poriadna výzva v podobe hokejistov Topoľčian. Tí sa podľa predpokladov do domácich pustili od úvodných sekúnd, no boli to paradoxne mladíci z Nových Zámkov, kto otvoril skóre. V 14. minúte prekonal Juraja Hala v bráne Topoľčian Lukáš Maroš. Bol to však jediný presný zásah domácich v zápase. Do prvej sirény hostia strelili štyri góly a rozhodli o tom, kto si zo zápasu zoberie tri body. Na mladého Vyžinkára v bráne Nových Zámkoch smerovalo dovedna až 68 striel, z toho jedenásť pokusov skončilo za jeho chrbtom. Po 60 minútach tak na svetelnej tabuli v Nových Zámkoch svietilo skóre 1:11.
P16, nedeľa 4.11.2018, 16:00

MHC MIKRON N. Zámky - B

1:11

(1:4, 0:6, 0:1)

HC Topoľčany

Góly a asistencie: 14. Maroš (Buc, Nejezchleb) – 15. Podstavek (Dvonč, Laššo), 16. Kluka, 17. Kluka (Hrudík, Uhnák), 20. Uhnák (Tábi), 23. Uhnák (Kluka, Hrudík), 24. Bečka (Pekarčík, Bystričan), 25. Laššo (Tábi, Podstavek), 28. Tábi (Laššo), 38. Tomčák (Kluka, Uhnák), 38. Pekarčík (Bečka, Dvonč), 53. Podstavek (Ďurčo). Rozhodovali: Valko - Kovalík, Šotek.. Vylúčení: 3:4 na 2 min. Využitie: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 42. Strely na bránu: 20:68.

Vyžinkár – Kudrna, Štefánik, Židulják, Evdokimov, Petro, Šimko, König, Nejezchleb – Maroš, Buc, Janka – Dobrotina, Vörös, Hariš – Kucsera, Ryšavý, Otruba – Brza, Dybanev

Halo – Ďurčo, Král, Hrudík, Šťastný, Bystričan, Grman – Uhnák, Tomčák, Kluka – Podstavek, Laššo, Tábi – Dvonč, Bečka, Pekarčík

Ohlasy po stretnutí

Garip Saliji (tréner HC Mikron Nové Zámky B): "Dnes sme držali krok so súperom len 15. minút 1. tretiny. Potom dve sporné rozhodnutia v prospech súpera zamávali psychikou mojich hráčov až priveľmi a odvtedy bolo na ľade len jedno mužstvo. Som sklamaný z prístupu niektorých hráčov. Paradoxne hráme lepšie vonkajšie zápasy ako domáce. Súperovi gratulujem k viťazstvu."