Béčko vo vyrovnanom stretnutí podľahlo Prešovu

Zverejnené 27.10.2018 | Patrik Koči
ZVOLEN — V piatkovom 13. kole St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy prehrali zverenci Garipa Salijiho vo Zvolene s Prešovom 2:4, keď štvrtý gól inkasovali 4 sekundy pred koncom riadnej hracej doby v powerplay. Góly Nových Zámkov strelili Lukáš Maroš a Kevin Hariš.
P13, piatok 26.10.2018, 18:00

HC Prešov 07

4:2

(0:0, 1:1, 3:1)

MHC MIKRON N. Zámky - B

Góly a asistencie: 36. Novák (Španko), 43. Novotný (Tužinský, Španko), 46. Lunter (Lupták, Matejovie), 60. Marcinek (Lupták, Novotný) – 23. Maroš (Slávik, König), 46. Hariš (Danilov). Rozhodovali: Žák – Číž, Hanko. Vylúčení: 4:4 na 2 min.. Využitie: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: . Strely na bránu: 44:27.

Babik – Španko, Kohút, Nociar, Dubina, Matejovie, Kováč, Rudy – Novák, Tužinský, Novotný – Lunter, Stena, Lupták – Marcinek, Hrabčák, Magdolen – Lamač, Ševčenko, Liubimov

Vyžinkár – A. Kudrna, Sabo, P. König, Židulják, Štefánik, Jesenský, Evdokimov, Petro – Slávik, Danilov, Maroš – Ryšavý, Ľ. Buc, Dobrotina – Hariš, Vörös, Kucsera – Šimko, Janka

Reportáž

V súboji dvoch posledných tímov aktuálnej sezóny začal lepšie domáci tím, ktorý si vypracoval obrovské príležitosti na skórovanie, ale dobre chytajúci Vyžinkár aj s prispením nemohúcnosti domácich zakončovateľov udržal čisté konto. Hostia bojovali a hrozili z občasných brejkov. Po jednom z nich sa ujali vedenia a Prešovu sa podarilo vyrovnať až v druhej polovici druhej tretiny. Záverečné dejstvo začali lepšie domáci, ktorí odskočili na rozdiel dvoch gólov a už sa zdalo, že to bude predsa len jednoduché víťazstvo. No hostia sa ešte zmobilizovali a znížili na rozdiel jedného gólu. Domáci sa teda obávali o výsledok až do samého konca. (HC Prešov/stnliga.hockeyslovakia.sk)

Ohlasy po stretnutí

Garip Saliji (tréner HC Mikron Nové Zámky B): "Mali sme zlú 1. tretinu, v ktorej nás podržal brankár Vyžinkár. Od druhej tretiny sa hral vyrovnaný hokej. Ujali sme sa vedenia, ale zbytočnými faulami sme si skomplikovali situáciu a Prešov v jednej z presiloviek vyrovnal. V tretej tretine sme naopak inkasovali gól v nasej presilovke a vzápätí po úniku ešte jeden po hrubej chybe, čo nás v konečnom dôsledku stálo body. Ešte sme dokázali znížiť, ale vyrovnať sa nám už nepodarilo, napriek viacerým šanciam a inkasovali sme v závere do prázdnej brány. Od druhej tretiny sme podali solídny výkon, škoda že sa nám nepodarilo bodovať."