Favorit z Martina nedal novozámockej rezerve šancu

Zverejnené 06.10.2018 | Patrik Koči
MARTIN — Mladíci z Nových Zámkov nastúpili v piatok pod Turcom na zápas 8. kola St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy.
P8, piatok 5.10.2018, 18:00

MHK Martin

8:0

(3:0, 3:0, 2:0)

MHC MIKRON N. Zámky - B

Góly a asistencie: 1. Markovič (Langhammer, Tabaček), 14. Markovič (Langhammer, Rudzan), 18. Langhammer (Markovič, Rusina), 22. Poliaček (Pacalaj), 26. Poliaček (Jurášek, Brezniak), 26. Dírer (Zeliska), 44. Rudzan (Markovič), 47. Rechtorík (Paulíny). Rozhodcovia: Vido – Holienka, Hanko. Vylúčení: 4:3. Využitie: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1364. Strely na bránu: 55:10.

MHK Martin

Bernát – Tabaček, Themár, Pacalaj, Burzík, Rusina, Oravec, Lednický – Markovič, Langhammer, Rudzan – Poliaček, Jurášek, Brezniak – Zeliska, Dírer, Pokrivčák – Paulíny, Rechtorík, Brveník

Výžinkár – Kudrna, Sabo, Evdokimov, Sorokin, Štefánik, Židuljak, Jesenský, Petro – Kucsera, Buc, Maroš – Haris, Danilov, Guba – Dobrotina, Vörös, Ryšavý

Reportáž

V stretnutí bol Martin favoritom a svoju rolu začal napĺňať už po 35 sekundách hry. Na druhý gól museli diváci čakať trinásť minút, opäť sa presadil Markovič. Prvý útok v úvodnej tretine kraľoval a o tretí gól sa postaral Langhammer.

V druhej tretine domácim opäť vyšiel úvod stretnutia a Brezniak z tesnej blízkosti zaznamenal štvrtý gól. Martinu vyšla výborne 26. minúta. Najskôr sa pohral s obranou súpera Poliaček a o deväť sekúnd aj Dírer. Na dva rýchle góly reagoval hosťujúci tréner rozhovorom s hráčmi, tí už do prestávky neinkasovali i keď sa im núkala príležitosť znížiť počas dvojnásobnej presilovej hry.

V tretej tretine už domáci natoľko aktívni neboli, Rudzan sa i napriek tomu dostal k dorážke a Rechtorík profitoval z nezištnej prihrávky spoluhráča. V závere stretnutia ešte zaujala divákov potýčka medzi Jesenským a Rechtoríkom, viac gólov však nepadlo.

Ohlasy po stretnutí

Radovan Somík (asistent trénera HK Martin): "So zápasom vyjadrujem spokojnosť, tak po stránke hernej ako aj streleckej. Konečne sa nám darilo premieňať príležitosti nakoľko niekoľko posledných zápasov sme sa s koncovkou trápili. Verím, že dnešný zápas nám do ďalších bojov dodá sebavedomie. Hráči skutočne výborne zvládli toto stretnutie, ktoré bolo dohrané bez vyložených faulov, špinavostí a v rámci fair-play. Z tohto pohľadu kvitujem prejav oboch tímov. Fanúšikom ďakujeme, táto atmosféra je pre nás veľkou pomocou. Tým, že je tu menší štadión, kde prítomnosť fanúšikov cítiť o to viac, je podpora o to väčšie a ženie nás to dopredu. Našim priaznivcom môžeme poďakovať nielen za účasť ale aj za obrovskú podporu."

Garip Saliji (tréner HC Mikron Nové Zámky B): "Vedeli sme, kto je v tomto stretnutí favoritom, naši hráči však nabrali veľmi cenné skúsenosti. Hráčov chcem pochváliť za bojovnosť i snahu počas zápasu. Našou taktikou je predovšetkým brániť, niekoľko chýb však bolo potrestaných. Chceli sme vychádzať do brejkov, čo sa ale nedarilo. Dúfam však, že sa budeme zápas od zápasu posúvať. Hráčov nabádam, aby súpera v zápase napádali. Istý rešpekt tu je potrebný, samozrejme chceme, aby sa hráči nebáli. Všetko toto patrí k hokeju, dnešná potýčka v závere stretnutia pramenila z hraničnej situácie pri brankárovi. Hráčom nezakazujeme zhodiť rukavice, nechceme ale aby vyvolávali konflikty. Toto je naše motto. Domácim gratulujem k víťazstvu, som rád, že sa postupnými krokmi vracajú tam, kam patria. Počas mojej kariéry som tu hral tri mesiace a mám na toto pôsobenie príjemné spomienky – na divákov i prostredie. Dúfam, že to tu pôjde takto aj naďalej a štadión bude iba plnší."