Mladíci v Humennom v oklieštenej zostave neskórovali

Zverejnené 29.09.2018 | Patrik Koči
HUMENNÉ — V 6. kole St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy nastúpili zverenci Garipa Salijiho v Humennom.
P6, piatok 28.9.2018, 17:30

MHK Humenné

10:0

(5:0, 2:0, 3:0)

MHC MIKRON N. Zámky - B

Góly a asistencie: 5. Vaško (Mikula, Fedorko), 7. Babinets (Bylina), 8. Vaško (Fedorko), 10. Šiňanský (Solomončak, Majerník), 14. Šiňanský (Majerník, Markuš), 32. Šiňanský, 36. Jokeľ, 49. Šiňanský (Evstigneev, Majerník), 53. Petráš (Jokeľ), 60. Jokeľ (Pavúk). Rozhodcovia: Žák – Pribula, Riš. Vylúčenia: 4:5. Využitie: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 525. Strely na bránu: 70:12.

MHK Humenné

Spodniak (44. Kasarda) – Ondrej, Buraľ, Pavúk, Mačkovič, Michalčin, Lenďák, Evstigneev, Krempaský – Solomončak, Bylina, Babinets – Vaško, Mikula, Fedorko – Petráš, Vrábeľ, Jokeľ – Markuš, Majerník, Šiňanský

Vyžinkár – Kudrna, Štefánik, Evdokimov, Sorokin, Petro, Sabo – Gubo, Ľ. Buc, Maroš – Hariš, Danilov, Kucsera – K. Jesenský, Židulják

Reportáž

Novozámčania meškali, na štadión dorazili o 17:14 hod., takže zápas začali bez rozcvičky a úvodný hvizd zaznel s 5-minútovým meškaním. Od prvých minút to „horelo“ pred brankárom Vyžinkárom, v 5. min. otvoril strelecký účet kapitán Vaško. Ubehli iba dve minúty, puk medzi kruhmi zamiešal Babynets a zavesil pod hornú žŕdku – 2:0. Keď po 33 sekundách skončila gólom spolupráca Fedorko – Vaško, siahol novozámocký kouč Saliji k tajmu. Humenský gólostroj však neustal, v 10. min. prihrávku spoza brány od Solomonchaka využil Šiňanský a za svoj premiérový gól medzi seniormi si uschoval puk. V 14. min. strelec asistoval Majerníkovi na piaty gól, o minútu zazvonila novozámocká žŕdka.

Obraz hry sa nezmenil ani po príchode zo šatní, súper iba vyhadzoval oslobodzujúce puky zo svojho obranného pásma. Ekvilibristiku strelou spomedzi nôh skúšal zakončiť Lenďák, v 32. min. sa zaskvel Vyžinkár pri blafáku Petráša. V tej istej minúte sa aj s pomocou súpera tešil Šiňanský, v 36. min. nakorčuľoval od modrej čiary Jokeľ a bekhendovou sťahovačkou našiel miesto medzi betónmi brankára. Solomonchak nastrelil žŕdku, záverečný enormný tlak „levov“ zvýšenie skóre nepriniesol.

Do tretieho dejstva vstúpili domáci v bráne s Kasardom, ktorý v 44. min. zlikvidoval nájazd Kudrnu. Na druhej strane neuspel v prieniku Petráš, v 49. min. Šiňanský tečoval bombu Evstigneeva od modrej čiary, zapísal si hetrik a vzal si do zbierky druhý puk. V 51. min. došlo vôbec k prvému vylúčeniu – pästný súboj absolvovali Fedorko – Vaško s dvojicou súpera. V 53. min. skóroval Petráš, desiatka visela vo vzduchu, padla až 39 sekúnd pred sirénou, keď v brejku uspel Jokeľ.

Ohlasy po stretnutí

Milan Staš, tréner MHK Humenné: „Veľmi pekný výsledok pre hráčov, samozrejme pekný moment aj pre brankárov, určite si tento zápas zapamätá aj hetrikový strelec, ktorý je vekom ešte junior a hneď vo svojej seniorskej premiére sa takto uviedol. Hráči si zakombinovali, z chuti zastrieľali, predvádzali uvoľnený hokej, v niektorých chvíľach bolo badať až exhibíciu. My sa však už musíme pripraviť na ďalší zápas, v nedeľu nás čaká Slovensko 20. Po prvej tretine náš výkon trochu zľahkovážnel, ale uhrali sme víťazstvo bez problémov.“

Garip Saliji, tréner MHC Mikron Nové Zámky B: „Máme úzky káder mladých chalanov, takmer všetci sú juniori. Keďže naše počty boli štrnásti a brankár, vedeli sme, že nás nič ľahké nečaká. Hneď v prvej tretine sme sa o tom presvedčili, chalani akoby ostali v autobuse. Premávka. Chytili sme dopravnú zápchu v Ružomberku, pred Prešovom i v samotnom meste a napokon aj na trase Prešov – Humenné nás postihlo zdržanie kvôli havárii. Keď prehrávate 0:5, ťažko sa v šatni niečo pozitívne hovorí, motivuje, psychicky odráža. Snažili sme sa potom iba čo najlepšie brániť a čakať na nejaký brejk. Varíme z toho, čo máme. Do piatka rána som dostal štyri sms-ky od chalanov s teplotami, že neprídu. Tí, ktorí sa na humenskom ľade predstavili, odmakali, na čo majú, výborne zachytal opäť brankár Vyžinkár, bez ktorého by to bolo ešte horšie. Chalani sa snažia, základ je, aby sa každým zápasom posúvali ďalej, prvá liga je pre nich veľká skúsenosť, od čoho sa môžu odraziť vyššie.“