Novozámčania zdolali Detvu po predĺžení, rozhodol Ručkay

Zverejnené 13.02.2019 | Patrik Koči
NOVÉ ZÁMKY — V stredajšom zápase 50. kola Tipsport Ligy vyhrali Nové Zámky nad Detvou 3:2 po predĺžení. O góly bielo-zelených sa postarali Juraj Jurík, Eduard Šimun a Henrich Ručkay.
50. kolo, streda 13.2.2019, 18:30

MHC MIKRON N. Zámky

3:2 pr.

(1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)

HC07 Detva

Góly: 18. Jurík (Ručkay, Zbořil), 35. Šimun (Pospíšil, Kudla), 64. Ručkay (Zaťko, Košarišťan) – 18. Valent (Tőrők, Sládok), 48. Tőrők (Sládok, Ďaloga). Rozhodovali: D. Konc st., Štefik - D. Konc ml., Gegáň, vylúčení: 4:4, presilovky: 1:0, slabenia: 0:0, 863 divákov.

Košarišťan - Hain, Zaťko, Ordzovenský, Novák, Hatala, Kudla, Henderson, Andersons - Ručkay, Zbořil, Jurík - Bajtek, Urban, Šimun - Pospíšil, Hruška, Štrauch - Ondrušek, Fábry, Rogoň

HC07 Detva

Petrík – Kuklev, Mar. Chovan, Gachulinec, Sládok, Betker, F. Fekiač, Jendroľ, Golian – Puliš, Murček, Ščurko – Žilka, Mclean, Hodgson – Gašpar, Mat. Chovan, Král – Ďaloga, Valent, Török

Ohlasy po stretnutí

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov: "Videli sme zaujímavý zápas, rýchly, rušný. Hralo sa hore-dole. Na oboch stranách bolo veľa šancí. Detva je nepríjemný a húževnatý súper. Sme radi, že sme získali aspoň dva body. Obaja brankári vynikli. Dnes bolo strašne veľa šancí, aj v predĺžení. Som rád, že sme tie dva body získali."

Jozef Turek, tréner Detvy: "Začali sme veľmi dobre. V Zámkoch je vždy dôležité prečkať prvú tretinu, čo sa nám vcelku podarilo. Domáci mali veľký tlak. O výsledku rozhodol fakt, že v druhej tretine sme nevyužili presilovku o dvoch hráčov. No boli sme trochu rozhodení z množstva presiloviek a oslabení. Niektorí hráči boli viac vyťažení. Góly sme však nedali. Som, že sme sa v poslednej tretine zmobilizovali. Hrali sme veľmi dobre a zase sme sa vrátili do zápasu. Som rád, že sme bodovali. V predĺžení sme mohli i rozhodnúť, mali sme samostatný nájazd, nedali sme ho. Súper potom dal gól, no sme radi za bod. V Zámkoch sa vždy hrá ťažko."