Vysoká výhra v Maďarsku

Zverejnené 20.01.2019 | Patrik Koči
BUDAPEŠŤ — V nedeľňajšom stretnutí 45. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy zvíťazili Nové Zámky nad MAC Újbuda 5:0. Dva góly hosťujúcich Zámčanov strelil Henrich Ručkay, po góle si pripísali českí útočníci Tomáš Urban, Tomáš Pospíšil a Radim Hruška.
45. kolo, nedeľa 20.1.2019, 18:00

MAC Újbuda

DOMÁCI

0:5

(0:2, 0:1, 0:2)

MHC MIKRON N. Zámky

HOSTIA
Góly: 9. Ručkay (Zbořil, Ordzovenský), 12. Urban (Pospíšil, Šimun), 28. Pospíšil (Šimun, Bajtek), 49. Hruška (Štrauch, Andersons), 60. Ručkay (Zbořil). Rozhodcovia: Baluška, Valach - Výleta, Durmis, vylúčení: 5:1 na 2 min., presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 635 divákov.

MAC Újbuda

Bálizs – Pozsgai, Macaulay, Negrin, Dudás, Garát, Burt, Vokla, Szabad – Orban, Langkow, Bodó – Klempa, Brown, Dansereau – Odnoga, Nagy, Terbócs – Pápa, Majoross, Szigeti

MHC MIKRON N. Zámky

Kristín – Zaťko, Hain, Novák, Ordzovenský, Hatala, Andersons, Henderson – Jurík, Zbořil, Ručkay – Šimun, Urban, Bajtek – Štrauch, Hruška, Pospíšil – Ondrušek, Fábry, Rogoň
 

Reportáž

Najskôr sa v 9. minúte po krásnej kombinácii presadil Ručkay a o tri minúty neskôr využil presilovku Urban. V druhej tretine sa domáci snažili dostať do zápasu, ale svoje šance nepremenili. Naopak, Zámčania opäť udreli v presilovej hre a po 40. minútach viedli už o tri góly. V záverečnej tretine padli dva góly a opäť do domácej bránky. Na 4:0 pre Zámčanov upravil v 49. minúte Hruška, ktorý dorazil puk do siete po peknej individuálnej akcii Štraucha a skóre spečatil v úplnom závere Ručkay.