Smolná prehra s DVTK

Zverejnené 04.02.2019 | Patrik Koči
NOVÉ ZÁMKY — V stretnutí 40. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport Ligy prehrali Nové Zámky na domácom ľade s Miškovcom 1:2.
40. kolo, nedeľa 3.2.2019, 16:00

MHC MIKRON N. Zámky

DOMÁCI

1:2

(0:1, 0:0, 1:1)

DVTK Jegesmedvék

HOSTIA
Góly a asistencie: 60. Hruška (Zaťko, Bajtek) - 1. Kiss (Loiseau, Harrison), 60. Loiseau. Rozhodovali: Stano, Goga, Durmis, Krajčík. Vylúčenia: 5:6. Využitie: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1234. Strely na bránu: 48:32.

MHC MIKRON N. Zámky

Kristín (Košarišťan) – Zaťko, Hain, Novák, Ordzovenský, Kudla, Hatala, Henderson, Slávik – Jurík, Zbořil, Ručkay – Rogoň, Urban, Bajtek – Štrauch, Hruška, Pospíšil – Jakúbek, Fábry, Ondrušek

DVTK Jegesmedvék

Vay (Adorján) – Crawford, Kiss, Szirányi, Láda, Göz, Milam – Pance, Vas, Kulmala – Harrison, Loiseau, Magosi – Miskolczi, Galanisz, Somogyi – Vojtkó, Albert, Parizek
 

Reportáž

Hostia mali do duelu raketový nástup. V 18. sekunde napriahol spoza modrej čiary Kiss a jeho strela skončila až v Kristínovej sieti. V 7. minúte mali Novozámčania výhodu presilovej hry, ale Vay v bráne Miškovca svoj tím podržal. Domáci hráči predviedli niekoľko nebezpečných výpadov, no zakaždým im chýbala ideálna finálna prihrávka. Na skóre nezmenila nič ani druhá presilovka Zámčanov. Hráči maďarského celku hrali jednoduchý, no účelný hokej aj v druhej tretine. V 26 minúte sa dostali do prečíslenia Somogyi s Vasom, prvý menovaný volil strelu, tá však skončila na Kristínovi. Na domácej strane mohol vyrovnať Rogoň, ktorý dorážal Hatalovu strelu od modrej. S tečom Pospíšilovej prihrávky neuspel Štrauch. Tá istá dvojica sa unikla obrancom Miškovca ale Štrauch poslal puk len do gólmana. V druhej polovici tretiny nabrala hra na rýchlosti a útoky sa prelievali zo strany na stranu. Vo výbornej šanci neuspel Galanisz, proti ktorého pokusu dobre zasiahol Kristín. Tempo zápasu diktovali v tretej tretine predovšetkým Novozámčania, no hráči Miškovca mali v brankárovi Vayovi veľkú oporu. Na začiatku tretieho dejstva ho nedokázali prekonať Rogoň ani Urban. V 43. minúte si maďarský gólman poradil aj Pospíšilovým trestným strieľaním. Ramenom zas vyrazil dobre mierenú Ručkayovu strelu do vinkla a do lapačky schoval Juríkov pokus. Domáci mali aj kus smoly, keď jedna z ich striel skončila na pravej tyčke. Minútu pred koncom odvolali Zámčania brankára, čo nakoniec potrestal gólom Loiseau. Štyri sekundy pred záverečnou sirénou sa dočkali aj domáci priaznivci, keď Hruška prekonal Vaya.
 

Ohlasy po stretnutí

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov: "Po slabej prvej tretine sme boli od tej druhej lepší. Súpera sme prestrieľali, no hrá sa na góly. Dali sme ich málo, mali sme slabú koncovku a dôraz. V koncovke sme zlyhali. Som veľmi sklamaný z dnešného výsledku."
Strenk Hunor, asistent trénera Miškovca: "Po dlhej ceste nám veľmi dobre vyšla prvá tretina. V druhej a tretej tretine boli lepšie Nové Zámky. Veľký podiel na našej výhre mal brankár Vay, ktorý zachytal veľmi dobre. Boli sme si vedomí, že keď sa chceme umiestniť v prvej šestke, tak dnes sme potrebovali vyhrať za tri body."