Košarišťan vynuloval Žilinu, tá dostala šesťgólovú nádielku

Zverejnené 28.12.2018 | Patrik Koči
NOVÉ ZÁMKY — V piatkovom stretnutí 36. kola Tipsport Ligy zdolali Nové Zámky na domácom ľade Žilinu 6:0. O prvý gól domácich sa postaral v 16. min Andreas Štrauch. V druhej tretine sa presadili Richard Nejezchleb a Tomáš Pospíšil. Štrauch si v záverečnej časti hry pripísal na svoje konto druhý gól, skóre uzavreli v poslednej desaťminútovke Henrich Ručkay a Adam Zbořil. Andrej Košarišťan zlikvidoval všetkých 32 žilinských pokusov. Novozámčania zvíťazili vo štvrtom zápase za sebou a poistili si šieste miesto v tabuľke.
36. kolo, piatok 28.12.2018, 18:30

MHC MIKRON N. Zámky

DOMÁCI

6:0

(1:0, 2:0, 3:0)

MsHK Žilina

HOSTIA
Góly: 16. Štrauch (Kudla, Šimun), 24. Nejezchleb (Pospíšil), 40. Pospíšil (Fábry), 45. Štrauch (Hruška, Rogoň), 51. Ručkay (Dundáček), 53. Zbořil (Dundáček), rozhodovali: Fridrich, Novák, D.Konc ml., Kacej, vylúčení: 4:6, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, strely: 35:32, 1456 divákov.

MHC MIKRON N. Zámky

Košarišťan - Andersons, Kudla, Dundáček, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Hain, Hatala - Rogoň, Hruška, Štrauch - H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík - Bajtek, Šimun, Nejezchleb - Henderson, Fábry, Pospíšil

MsHK Žilina

Mikoláš (45. Fučík) – Mar. Hudec, Kučný, Žilin, Piegl, Bagin, Dubeň, Mendrej – Rud. Huna, Húževka, Jenčík – Milý, Surovka, Hvila – Beránek, Podešva, Barta – Hrazdíra, Dom. Rehák, Síkela - Valášek
 

Reportáž

Už po necelých troch minútach dostali domáci možnosť hrať v početnej výhode, ale okrem Śtrauchovej strely výraznejšie Mikoláša neohrozili. Úvodných desať minút veľa vzruchu neprinieslo. Hruškova strela z ľavého kruhu v 11. minúte bola čitateľná a až v 13. minúte mierne pohrozila Húževkova formácia. Otvoriť skóre mohol po Ručkayovej prihrávke Zbořil, ale zblízka poslal puk len do žilinského brankára. Domácim sa nakoniec podarilo udrieť ešte v úvodnej časti, keď v presilovke mieril z ľavého kruhu presne držiteľ Zlatej prilby za mesiac november - Andreas Štrauch. Na druhej strane neuspel presilovkovým pokusom spomedzi kruhov Beránek.

Aj v úvode druhého dejstva dostali domáci vďaka Baginovmu faulu šancu uspieť v presilovke, čo sa im aj po 30 sekundách podarilo. Nejezchleb s Pospíšilom vyšachovali hosťujúcu obranu a prvý menovaný poslal bez problémov puk do odkrytej Mikolášovej brány. Tretí gól Novozámčanov mohli pridať Ručkay i Zbořil, ale žilinský brankár obe situácie ustál. Znížiť mohol v brejku Jenčík, ale Košarišťan si jeho zakončenie postrážil. Gólovo však “zapršalo” na druhej strane - Fábryho spolupráca s Pospíšilom skončila presným švihom druhého menovaného a domáci tak viedli po dvoch tretinách 3:0.

Po necelých piatich minútach v tretej tretine sa menil stav stretnutia znova a opäť v prospech domácich. Štrauch prijal dobrú prihrávku spoza brány od Hrušku a s prehľadom zasunul puk za chrbát žilinského gólmana. Domáci pridali aj piaty gól, keď sa k zblokovanej Dundáčkovej prihrávke dostal Ručkay a pohotovo prekonal Fučíka, ktorý v tretej tretine vystriedal Mikoláša. To však nebolo všetko - na 6:0 upravil na dvakrát kapitán domácich Zbořil. (TASR)
 

Fotogalerie