Po obetavom tímovom výkone vezú Nové Zámky zo Zvolena tri body

Zverejnené 27.11.2018 | Patrik Koči
ZVOLEN — Novozámčania dokázali v utorňajšom zápase 27. kola Tipsport ligy vyhrať vo Zvolene 2:1. Zverenci trénera Milana Jančušku sa dostali do vedenia zásluhou presného zásahu Juraja Juríka už v 10. minúte počas vlastného oslabenia. O tri minúty neskôr pridal ďalší gól Novozámčanov Andreas Štrauch. Hráčom HKM sa podarilo znížiť až v 50. minúte vďaka Lukášovi Handlovskému. Išlo však iba o kozmetickú úpravu výsledku, keďže vyrovnávajúci gól už v závere nepadol.
27. kolo, utorok 27.11.2018, 18:00

HKM Zvolen

1:2

(0:2, 0:0, 1:0)

MHC MIKRON N. Zámky

Góly a asistencie: 50. Handlovský (Vandas) - 10. J. Jurík, 13. A. Štrauch (Bajtek, Urban). Rozhodovali: Štefik, Kalina – Jobbágy, Krajčík. Vylúčení: 2:8 na 2 min., navyše: Urban a Bajtek (obaja N. Zámky) 10 min za nešportové správanie. Využitie: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1489. Strely na bránu: .

HKM Zvolen

Tomek – Vandane, Ulrych, Růžička, Zeleňák, Pufahl, Drgoň – Vandas, Špirko, Šišovský – Obdržálek, Lušňák, Handlovský – Zuzin, Kytnár, Michal Chovan – Pöyhönen, Petráš, Kelemen

Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, Henderson, Novák, Ordzovenský, Hatala – Bajtek, Urban, Štrauch – Rogoň, Zbořil, J. Jurík – Nejezchleb, Fábry, Jakúbek – Slávik, Ondrušek, Buc

Reportáž

Domáci hokejisti v prvej tretine prestrieľali súpera, boli aktívnejší, mali aj niekoľko nebezpečných tečov, ale góly dávali Nové Zámky. Z troch striel uspeli dvakrát, najprv v desiatej minúte vo vlastnom oslabení, keď odrazený puk od mantinelu aj konštrukcie bránky dorazil pred Juríka a ten prekonal dezorientovaného Tomeka. A potom po strele Urbana Tomek síce vyrazil puk, no ten Bajtek posunul na Štraucha, ktorý z medzikružia delovkou zvýšil na 2:0. Zvolen mal dve veľké príležitosti na zníženie stavu Kytnárom. Tento útočník sa najprv nepresadil zoči – voči Košarišťanovi bekhendom a úspešný nebol ani jeho dobrý teč počas presilovky.

V strednom dejstve najčastejšie strieľal domáci Zuzin, ale nedôrazne. Do šancí sa už dostávali i Zámčania, Henderson mieril vedľa odkrytej svätyne Tomeka a Zbořil z medzikružia do neho. Zvolenu mohol pomôcť prípadný šťastný gól. Od korčule Špirka smeroval puk do žŕdky. Hostia potom nevyužili štvorminútovú početnú výhodu, v dvoch slušných možnostiach sa ocitol Štrauch. Domáci mali taktiež presilovku tesne pred prestávkou, ale za 21 sekúnd v hre piatich proti trom stav nemenili a nepodarilo sa im to ani na začiatku tretej tretiny za viac než minútu.

Kontaktný gól vydrel líder súťaže v 50. minúte. V útočnom pásme mal konečne o niečo viac priestoru a po prihrávke Vandasa pálil z kruhu presne k žrdi Handlovský. K vyrovnaniu mali Zvolenčania najbližšie v dvoch presilovkách, no v nej výborný Košarišťan puky kryl, najmä z hokejky Vandasa a Šišovský mieril vedľa. Domáci tri minúty pred koncom tretej tretiny odvolali brankára, hrali v šestici, vytvorili si tlak, dostali sa ešte i k siedmej presilovke v zápase, ale prehru nedokázali odvrátiť. (TASR)