Oslabení Novozámčania vyšachovali Trenčín, Košarišťan s čistým štítom

Zverejnené 16.11.2018 | Patrik Koči
TRENČÍN — V piatkovom stretnutí 22. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy vyhrali Nové Zámky na ľade Dukly Trenčín jednoznačne 4:0. Skóre zápasu otvoril na konci prvej tretiny Richard Ondrušek premiérovým gólom v sezóne. Druhá tretina bola opäť dlho bez gólu, ale v jej závere sa presadil vo vlastnom oslabení tri sekundy pred koncom Tomáš Urban. V záverečnej dvadsaťminútovke prekonal domáceho brankára po krásnej sťahovačke Andreas Štrauch a svoj druhý presný zásah pridal Urban, ktorý využil presilovú hru.
22. kolo, piatok 16.11.2018, 18:00

Dukla Trenčín

0:4

(0:1, 0:1, 0:2)

MHC MIKRON N. Zámky

Góly a asistencie: 19. Ondrušek (Ľ. Buc, Slávik), 40. Urban (Jurík), 50. Štrauch (Bajtek, Kudla), 54. Urban (Kudla, Štrauch). Rozhodovali: Jonák, Adamec – Kacej, Frimmel. Vylúčení: 5:7, navyše: Ölvecký 10 minút za napadnutie hlavy a krku - Novák 10 minút za napádanie rozhodcov. Využitie: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2943. Strely na bránu: 30:25.

Valent (Šimko) – Krejči, Rýgl, Holenda, Bohunický, Kovář, Gula, Luža – Sojčík, Ölvecký, Radivojevič – M. Hecl, Sádecký, Bartovič – J. Švec, Bližňák, T. Varga – O. Mikula, R. Dlouhý, D. Hudec – J. Pardavý ml.

Košarišťan (Glosár) – Andersons, Kudla, Hain, Henderson, Ordzovenský, M.Novák, Hatala – Bajtek, T. Urban, Štrauch – Rogoň, Fábry, J. Jurík – Štumpf, Jakúbek, Nejezchleb – Slávik, Ondrušek, Ľ. Buc

Reportáž

Súperi začali svižne, ale z ich šancí sa žiadna neujala. Pretože gól domáceho Krejčiho v 8. minúte rozhodcovia neuznali a na druhej strene Urbanov nájazd v 10. minúte zneškodnil Valent. Až v 19. minúte otvoril skóre Ondrušek, ktorého nechali Trenčania samého pred bránkou.

Ani v druhej časti si nikto nevynútil trvalejšiu prevahu, rozvíjanie akcií bolo spoľahlivo narúšané osobnými súbojmi a koncovka oboch mužstiev tiež nebola dôrazná. Keďže skóre sa nezmenilo ani v presilovkách, viac vzruchu uvideli domáci až v závere tretiny. Najskôr v 39. minúte domáci Bartovič napálil do žŕdky, tri sekundy pred druhou sirénou ušiel počas oslabenia hosťujúci Urban a svoje sólo zakončil peknou strelou pod hornú žŕdku.

Novozámočania celoplošnou hrou znepríjemňovali súperovi jeho snahu o zvrat, navyše v 50. minúte úspešne zakončil rýchly protiútok Štrauch. Hráči Trenčína sa nedokázali presadiť, takže v 54. minúte dôraznou strelou Urban využil presilovku a definitívne spečatil víťazstvo Nových Zámkov. (TASR)