Po dráme pod Tatrami nakoniec bez bodu

Zverejnené 04.11.2018 | Patrik Koči
Poprad — V nedeľňajšom zápase 20. kola najvyššej slovenskej súťaže zdolal Poprad Nové Zámky 2:1. Po bezgólovej prvej tretine sa prvýkrát menilo skóre v 22. minúte, presilovú hru využil Radomír Heizer. Domáci boli v prostrednej časti stretnutia aktívnejší a v 35. minúte zásluhou Patrika Svitanu zvýšili svoj náskok na 2:0. V polovici tretej tretiny sa konečne dočkali aj Novozámčania, dobre chytajúceho Vošvrdu prekonal v presilovke Filip Bajtek. Milan Jančuška odvolal 58 sekúnd pred treťou sirénou brankára Košarišťana, Novozámčania však v power-play vyrovnať nedokázali.
20. kolo, nedeľa 4.11.2018, 16:00

HK Poprad

2:1

(0:0, 2:0, 0:1)

MHC MIKRON N. Zámky

Góly a asistencie: 22. Heizer (Takáč, Svitana), 35. Svitana (Zagrapan, Vošvrda) - 49. Bajtek (Urban, Štrauch). Rozhodovali: Štefik, Juhász – Kollár, Vincze. Vylúčení: 5:6. Využitie: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 983. Strely na bránu: 39:30.

HK Poprad

Vošvrda – Petran, Brejčák, Salija, Ťavoda, Fabian, Kozák – Takáč, Mlynarovič, Václav – Kundrik, Zagrapan, Koyš – Svitana, Heizer, Bondra – Belluš, Paukovček

Košarišťan – Kudla, Andersons, Juraško, Hain, Novák, Ordzovenský, Hatala, Henderson – Štrauch, Urban, Bajtek – J. Jurík, Zbořil, H. Ručkay – Rogoň, Jakúbek, Sloboda – Slávik, Fábry, Ondrušek

Reportáž

V televíznom zápase privítal Poprad na domácom ľade prekvapenie súťaže z Nových Zámkov. Domáci sa od začiatku zápasu tlačili pred Košarišťana, na ktorého spustili kanonádu. V sľubnej príležitosti sa ocitol Takáč, ale mieril iba do pripraveného brankára Nových Zámkov. Hostia si v prvej tretine vypracovali iba minimum šancí. V ojedinelej možnosti sa na konci 10. minúty ocitol Urban. V závere tretiny nebezpečne pohrozili "kamzíci" počas presilovej hry. Kozákove nahodenie šikovne tečoval Belluš. Puk však zastavila konštrukcia Košarišťanovej bránky.

Na začiatku druhého dejstva si vybojovali Popradčania presilovú hru a v nej sa v 22. minúte dočkali diváci prvého gólu "kamzíkov". Takáč našiel vtipnou zadovkou osamoteného Heizera, ktorý sa z predbránkového priestoru nemýlil - 1:0. Po inkasovanom góle prevzali réžiu zápasu do svojich rúk hostia. Do dobrých streleckých pozícii sa dvakrát predral Jakúbek. Pozorná obrana Popradu na čele s brankárom mu však skórovať nedovolila. Novozámčania svoj tlak postupne stupňovali, "kamzíci" sa spod neho oslobodzovali iba za cenu zakázaných uvoľnení. Na zámok hostí reagovala popradská lavička v 34. mnúte oddychovým časom. V čase najväčšieho tlaku Nových Zámkov udreli domáci. Patrik Svitana presne namieril švihom a Košarišťan nemal šancu - 2:0.

Ani v tretej tretine sa obraz hry nezmenil. Domáci hrali nedisciplinovane a boli často vylučovaní. Kým dve oslabenie ubránili bez väčších problémov, v tretej presilovke v rade sa už Novozámčania presadili. Po Štrauchovej strele sa k dorážke najprv dostal Urban a po ňom v páde pohotovo znížil Bajtek. Osem minút pred koncom riadnej hracej doby mal vyrovnanie na hokejke Zboŕil, ktorého poslal do úniku peknou prihrávkou Štrauch. Zbořilovi ale v rozhodujúcej chvíli pri blafáku ušiel puk. Necelé dve minúty pred klaksónom vytiahol kľúčový zákrok proti Ručkayovmu zakončeniu Vošvrda. Po ňom 100-percentnú príležitosť spálil aj Jurík. Tréner hostí Milan Jančuška si následne vzal oddychový čas a stiahol Košarišťana z bránky. Hostia pri hre v šestici už ale vyrovnať nedokázali. (TASR)