Novozámčania po bojovnom výkone z Košíc bez bodu

Zverejnené 16.10.2018 | Patrik Koči
KOŠICE — V predohrávke 15. kola Tipsport ligy prehrali Nové Zámky na košickom ľade 4:0. Zverencom Milana Jančušku sa strelecky nedarilo, domáci brankár Habal zneškodnil všetkých 37 striel. Pre Novozámčanov, ktorí klesli na tretiu priečku, išlo vôbec o prvý zápas v tejto sezóne, v ktorom nestrelili gól.
15. kolo, utorok 16.10.2018, 17:30

HC Košice

DOMÁCI

4:0

(1:0, 1:0, 2:0)

MHC MIKRON N. Zámky

HOSTIA
Góly a asistencie: 4. Brophey (Haščák), 40. Haščák (Brophey), 42. Spilar (Kafka), 52. Kafka (Netík, Čížek). Rozhodcovia: Snášel, Juhász – Smrek, Pálkövi. Vylúčení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3020. Strely na bránu: 54:37.

HC Košice

Habal (Škorvánek) – Koch, Pretnar, Pulli, Čížek, Šedivý, Dudáš (A), Lenďák, Žitný – Nagy (C), Brophey, Haščák – Kafka, Suja, Netík – Šoltés, Galamboš, Spilar (A) – Vrábeľ, Krajňák, Hričina

MHC MIKRON N. Zámky

Košarišťan (Glosár) – Juraško, Andersons, Zaťko, Hain, Novák, Ordzovenský, Hatala, Kudla – Štrauch, Hruška, Pospíšil – Jurík, Zbořil (C), Ručkay (A) – Rogoň, Urban, Nejezchleb – Bajtek, Fábry (A), Jakúbek
 

Reportáž

Skóre zápasu mohol otvoriť v 2. minúte hosťujúci Štrauch, zblízka však Habala neprekvapil. Čo sa nepodarilo jemu, vyšlo o dve minúty na opačnej strane Bropheymu, ktorý dorazil puk za Košarišťana - 1:0. Dianie v prvej tretine prinieslo svižný hokej, tímy si však dávali pozor najmä na defenzívu a sľubných gólových príležitostí bolo minimum. Na tesnom náskoku domácich nič nezmenili ani presilovky na oboch stranách.

V druhej časti domáci postupne prevzali iniciatívu. V 30. minúte si Košičania vytvorili tlak v presilovke, tú síce nevyužili, no ofenzívne aktívni boli aj v ďalších minútach. Na viacero neúspešných pokusov reagoval hosťujúci Hruška, ktorý si vytvoril príležitosť, ale Habal zmaril jeho pokus. V 40. minúte Haščák vzal pri mantineli puk Juríkovi a individuálnu akciu zakončil ideálne - 2:0.

Keď Kafka v 42. minúte prenechal puk Spilarovi a ten pohotovou strelou zvýšil na 3:0, bolo o víťazovi rozhodnuté. Košičania boli herne aj gólovo na koni a súperovi veľa nedovoľovali. Skóre mohol zvýšiť Kafka, Košarišťan jeho strelu však zmaril. Domáci v 48. minúte zazmätkovali počas presilovky, do brejku ušiel Ručkay, ale streleckú smolu neprelomil. V 52. minúte si Kafka vylepšil streleckú pozíciu a gólom na 4:0 potvrdil prevahu domácich. Oba tímy si v závere zápasu zahrali v početných výhodách, ale skóre sa už nezmenilo. (TASR)