Novozámčania vystavili Dukle stopku

Zverejnené 12.10.2018 | Patrik Koči
NOVÉ ZÁMKY — V piatok privítali Novozámčania rozbehnutú trenčiansku Duklu. Víťazstvo 4:2 si zverenci Milana Jančušku zabezpečili už v prvej tretine, keď strelili tri góly a neinkasovali ani raz. Dvakrát sa presadil Filip Bajtek, jeden gól strelil Radim Hruška. Trenčín v záverečnej časti hry skóroval dvakrát, Novozámčania si triumf poistili zásahom Adama Zbořila. Čierno-zelení majú na tretej priečke tabuľky na vedúce duo Zvolen a Košice manko iba bod, v nedeľu privítajú na domácom ľade MAC Budapešť.
11. kolo, piatok 12.10.2018, 18:30

MHC MIKRON N. Zámky

DOMÁCI

4:2

(3:0, 0:0, 1:2)

Dukla Trenčín

HOSTIA
Góly a asistencie: 9. Bajtek (Rogoň, Urban), 11. Hruška (Kudla), 19. Bajtek (Urban, Nejezchleb), 54. Zbořil (Zaťko) – 48. Luža (Radivojevič, Sojčík), 60. Mikula (Radivojevič, Luža). Rozhodcovia: Milan Adamec, Róbert Müllner – Lukáš Kacej, Šimon Synek – Juraj Konc st.. Vylúčenia: 9:5, navyše: Novák (Nové Zámky) 10 minút OT za nešportové správanie+DKZ za hrubosť. Využitie: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1732. Strely na bránu: 26:33.

MHC MIKRON N. Zámky

Košarišťan (Glosár) – Kudla, Andersons, Zaťko, Hain, M. Novák, Ordzovenský, Hatala, Juraško – Štrauch, Hruška, Nejezchleb – J. Jurík, Zbořil, H. Ručkay – Rogoň, T. Urban, Bajtek – Videlka, Fábry, Jakúbek

Dukla Trenčín

Valent (Šimko) – Rýgl, Luža, J. Cebák, Holenda, Bokroš, Bohunický, Špankovič, M. Hudec – Radivojevič, Sojčík, Sádecký – Bartovič, Ölvecký, M. Hecl – Varga, Bližňák, Mikula – D. Hudec, Pardavý, Švec
 

Reportáž

Úvodné minúty duelu sa niesli v znamení trenčianskych šancí, pohrozili Hecl a Mikula a Košarišťan musel byť pozorný aj pri Bližňákovom bekhende z bezprostrednej blízkosti. V siedmej minúte hrala Dukla takmer polminútovú presilovku o dvoch hráčov a k tomu sa prirátal ešte Novákov 10-minútový osobný trest. Domáci sa ubránili, ba čo viac, Ručkay s Hruškom mohli otvoriť skóre. Nakoniec sa to o niekoľko okamihov podarilo Bajtekovi, ktorý dorazil Rogoňovu strelu do trenčianskej siete. Prešli dve minúty a domáci sa radovali znova – Hruška v presilovke z prvej prestrelil Valenta. V 19. minúte predviedli domáci parádnu akciu, keď Nejezchleb posunul puk Urbanovi, ten pred bránou našiel Bajteka, ktorý už bez problémov poslal puk do siete. Po tomto góle vystriedal Valenta v bráne hostí Šimko.

V druhom dejstve mohli znížiť Ölvecký so Špankovičom, ale domáci nakoniec poslali puk do bezpečia. Urban zas neskrotil pred Šimkom ideálne puk. Oba celky mali príležitosti pripísať si gól, ale zakaždým im k tomu kúsok chýbal. Proti výborným šanciam Bartoviča a Hecla zasiahol Košarišťan. Na druhej strane nezužitkovali svoj brejk Ručkay so Zbořilom a rovnako dopadol aj únik dua Ordzovenský – Urban. V úplnom závere Rogoň nestihol usmerniť puk do odkrytej brány Dukly.

Záverečná tretina priniesla okrem niekoľkých príležitostí a nastrelenia Košarišťanovej žŕdky aj potýčku medzi Nejezchlebom a Švecom. Trenčanom sa nakoniec podarilo skorigovať skóre, keď sa v 48. minúte presadil Luža. Domácim sa však opäť podarilo odskočiť na rozdiel troch gólov. Šesť a pol minúty pred koncom pretlačil puk do siete Zbořil. Sedem sekúnd pred záverečnou sirénou sa presadil ešte Mikula. (TASR)

 

Fotogalerie