Košarišťan s tretím čistým kontom

Zverejnené 02.10.2018 | Patrik Koči
SPIŠSKÁ NOVÁ VES — V šlágri 8. kola si Novozámčania poradili s Liptovským Mikulášom futbalovým výsledkom 1:0. O troch bodoch pre zverencov Milana Jančušku rozhodol v 31. minúte v presilovke kapitán Adam Zbořil. Andrej Košarišťan zneškodnil všetkých 31 striel domácich a zaknihoval tretí zápas bez inkasovaného gólu v sezóne.
8. kolo, utorok 2.10.2018, 17:00

HK32 L. Mikuláš

0:1

(0:0, 0:1, 0:0)

MHC MIKRON N. Zámky

Góly a asistencie: 31. Zbořil (Zaťko). Rozhodcovia: Orolin, Soós – Stanzel, Soltész. Vylúčení: 7:9. Využitie: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 310. Strely na bránu: 31:24.

Kislicyn (Hollý) – Mezovský, Nádašdi, Kurali, Suchý, Nemec, Korím, Bača, Fereta – Kriška, Huna Rich., Huna Rób. – Heikkilä, Uhrík, Baranov – Uram, Lichanec, Sukeľ – Števuliak, Piatka, Oško

Košarišťan (Glosár) – Kudla, Andersons, Zaťko, Hain, Novák, Ordzovenský, Hatala – Štrauch, Hruška, Nejezchleb – Jurík, Zbořil, Ručkay – Rogoň, Šimun, Bajtek – Videlka, Fábry, Jakúbek – Ondrušek

Reportáž

Liptáci vo svojom prechodnom prostredí v Spišskej Novej Vsi začali aktívnejšie. Brankár Košarišťan, ktorý ešte minulú sezónu obliekal dres práve Liptovského Mikuláša, už po pár sekundách zlikvidoval strelu Sukeľa. Na opačnej strane mal dobrú šancu Jurík, no proti bol Kislicyn. V 12. minúte to skúšal individuálne Uram, lenže jeho zakončenie tesne minulo novozámockú bránku. V záverečnej päťminútovke mali domáci šancu otvoriť skóre v presilovke o dvoch hráčov, no Nové Zámky tlaku súpera odolali.

Domáci mali dobré príležitosti na úvodný gól aj na začiatku druhého dejstva. V 24. minúte pohrozil Huna, následne skončilo zakončenie Sukeľa na žrdi Košarišťanovej brány. Zatiaľ čo domáci svoje šance nevyužili, hostia dokázali skórovať v 31. minúte, počas presilovky sa dostal do zakončenia Zbořil, ktorý na dvakrát prekonal mikulášskeho brankára. V závere druhej tretiny mohli Liptáci vyrovnať, lenže Košariťan vytiahol proti Kriškovi skvelý zákrok.

V 47. minúte mohol vyrovnať Uram, ktorý ale z ťažšieho uhla nedokázal trafiť poloprázdnu bránku hostí. Trápenie Liptákov už iba podčiarkla druhá nevyužitá presilovka 5 na 3. (TASR)