Bielo-zelení naďalej na čele tabuľky, pod Dubňom bodovali naplno

Zverejnené 18.09.2018 | Patrik Koči
ŽILINA — V utorok nastúpili zverenci Milana Jančušku v Žiline na 3. kolo Tipsport Ligy. Po štyroch odohratých stretnutiach sú Nové Zámky na čele tabuľky s 12 bodmi a skóre 17:4.
3. kolo, utorok 18.9.2018, 17:30

MsHK Žilina

DOMÁCI

2:3

(0:1, 1:0, 1:2)

MHC MIKRON N. Zámky

HOSTIA
Góly a asistencie: 31. Kučný (Huna, Jenčík), 54. Surovka – 19. Nejezchleb (Novák, Rogoň), 53. Ručkay (Zbořil), 57. Fábry (Novák, Ordzovenský). Rozhodcovia: Orolin, Snášel – Bogdaň, Stanzel. Vylúčení: 6:9. Využitie: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 415. Strely na bránu: 45:39.

MsHK Žilina

Horčička – Zhilin, Jankovič, Bagin, Kučný, Matějka, Piegl, Hrazdíra, Mendrej – Balej, Hůževka, Bárta – Huna, Surovka, Jenčík – Hvila, Ručkay J., Beránek – Síkela, Ondrus, Fedoseev

MHC MIKRON N. Zámky

Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, Zaťko, Ordzovenský, Novák, König, Hatala – Pospíšil, Hruška, Štrauch – Ručkay H., Zbořík, Jurík – Nejezchleb, Fábry, Rogoň – Bajtek, Videlka, Ondrušek
 

Reportáž

Aktívnejšie vstúpil do zápasu doposiaľ nezdolaný líder súťaže, ale Horčička, ktorý dostal v bránke vlkov dôveru, svoj tím podržal. Domáci odpovedali nebezpečne, keď kapitán Balej nepremenil v 4. a v 7. min nájazdy na Košarišťana. Domáci však hrali v 7. min prvú presilovku zápasu a počas nej Košarišťan podrazil jedného z domácich, a tí mali k dispozícii 77 sekúnd výhody o dvoch hráčov. Nedokázali ju využiť, aj keď Sikela bol k tomu v 9. min blízko. V úvode 13. min opečiatkoval König delovkou v presilovke žrď domácej bránky a Nové Zámky mali o chvíľu výhodu ďalšej presilovky, ale faulom o ňu rýchlo prišli. Vlci to však nevyužili, a tak prišiel trest, keď Nejezchleb poslal puk do pravého dolného rohu Horčičkovej bránky a Novozámčania šli do kabín s najtesnejším vedením.

Do druhej časti vstúpili Novozámčania aktívnejšie aj vďaka presilovke, ale nedokázali ju využiť a hra sa postupne začala preklápať na stranu domácich. Dospelo to až do gólu, ktorý dal po polhodine zápasu presnou strelou od modrej obranca Kučný. O chvíľu neskôr nevyužil Balej ďalší nájazd od modrej a Žilina ďalšie dve presilovky, počas ktorých podržal hostí viackrát Košarišťan. Vlci boli až do záveru druhej časti aktívni, ale ďalší gól nepridali.

Polovica poslednej tretiny bola vyrovnaná a hra mala spád, vyložené šance sa však nerodili a čakalo sa skôr na to, kto urobí chybu. V 51. min ju spravili domáci, keď fauloval Bárta a hostia šli do početnej výhody. O vyše minútu ho napodobnil Piegl a Novozámčania 49 sekúnd trvajúcu prevahu o dvoch korčuliarov využili v 53. min na gól Henricha Ručkaya. Žilinčania sa však nevzdali, Surovka v oslabení dobre forčekoval v útočnom pásme a dokázal po zisku puku aj prekonať Košarišťana a vyrovnať. Prišlo však ďalšie vylúčenie na domácej strane a v 57. min ho tečom Novákovej strely od modrej potrestal Fábry. Hostia síce ešte faulovali, vlci hrali presilovku, v závere aj power play, ale po tretí raz v zápase už vyrovnať nedokázali. Nové Zámky tak stále zostávajú bez straty bodu na čele súťaže. (tasr)

 

Ohlasy po stretnutí

Pavel Paukovček, tréner Žiliny: "Hra sa oproti posledným zápasom zlepšila, s výkonom som spokojný. Na konci stretnutia sme však spravili dva hlúpe fauly a tým pádom nemáme zo zápasu ani bod. Musíme z toho vyvodiť nejaké závery, pretože sa nám to permanentne stáva v zápasoch, že siahame na body a nakoniec ich nemáme."

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov: "Boli aj dobré úseky, boli aj slabšie úseky hry, ale komplexne nie som spokojný s výkonom, iba s tromi bodmi. Bolo to náročné stretnutie, ale vieme, kde nás tlačí topánka a rozoberieme si to. Pevne verím, že taký výkon sa už nezopakuje."