Nové Zámky ostávajú na čele tabuľky, doma sfúkli Nitru

Zverejnené 16.09.2018 | Patrik Koči
NOVÉ ZÁMKY — Diváci na novozámockom štadióne videli od úvodu stretnutia vysoké nasadenie oboch mužstiev. O niečo spokojnejší boli po prvej tretine Novozámčania, ktorých poslal do vedenia Henrich Ručkay. Ten istý hráč rozosmútil svojho bývalého zamestnávateľa aj v druhej tretine, keď zvýšil na 2:0. V poslednej dvadsaťminútovke si Nové Zámky náskok postrážili, dokonca ho aj navýšili zásluhou Petra Ordzovenského. Výborný výkon predviedol brankár Andrej Košarišťan, ktorý zneškodnil všetkých 33 striel súpera a v poslednej sekunde sa ešte radoval z gólu Tomáša Pospíšila, ktorý po krásnej akcii s Andreasom Štrauchom upravil na konečných 4:0.
2. kolo, nedeľa 16.9.2018, 16:00

MHC MIKRON N. Zámky

4:0

(1:0, 1:0, 2:0)

HK Nitra

Góly a asistencie: 11. Ručkay (Jurík, Zboril), 29. Ručkay (Jurík, Zaťko), 46. Ordzovenský (Rogoň), 60. Pospíšil (Štrauch). Rozhodcovia: Vladimír Snášel, Milan Novák – Lukáš Kacej, Šimon Synek – Jaroslav Marušin (video). Vylúčenia: 5:7. Využitie: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1569. Strely na bránu: 34:33.

Košarišťan (Glosár) – Kudla, Anderson, Zaťko, Hain, Novák, Ordzovenský, Hatala, König – Štrauch, Hruška, Pospíšil – Jurík, Zbořil, Ručkay – Rogoň, Fábry, Nejezchleb – Ondrušek, Videlka, Bajtek