Bielo-zelení dobyli Budapešť, MAC zdolali rozdielom triedy

Zverejnené 15.09.2018 | Patrik Koči
BUDAPEŠŤ — V prvom kole Tipsport Ligy sa predstavili zverenci Milana Jančušku v neďalekej Budapešti. Ich súperom bol ligový nováčik MAC Újbuda. Po prvej tretine mali viac dôvodu na radosť bielo-zelení, za ktorých skórovali Juraj Jurík a Branislav Fábry. Domáci medvedi prekonali Košarišťana v novozámockej bráne iba raz zásluhou Chrisa Langkowa. Vyrovnaná druhá tretina bola bohatá predovšetkým na vylúčenia, gólovo sa presadili iba Nové Zámky, a to hneď dvakrát. Na 3:1 zvýšil Tomáš Pospíšil a na rozdiel troch gólov Andreas Štrauch. V poslednej dvadsaťminútovke zvýšil na 5:1 už po necelej minúte druhým gólom po krásnej spolupráci s Andreasom Štrauchom Tomáš Pospíšil. Sedem minút pred koncom si role vymenili a Nové Zámky viedli už 6:1. O necelú minútu upravil na konečných 7:1 kapitán mužstva Adam Zbořil.
1. kolo, piatok 14.9.2018, 19:00

MAC Budapest

1:7

(1:2, 0:2, 0:3)

MHC MIKRON N. Zámky

Góly a asistencie: 11. Langkow (Macaulay) – 10. Jurík (Zbořil), 13. Fábry (Ručkay, Novák), 35. Pospíšil (Štrauch, Videlka), 39. Štrauch (Hruška, Zaťko), 41. Pospíšil (Zbořil, Zaťko), 53. Štrauch (Pospíšil), 54. Zbořil (H. Ručkay). Rozhodcovia: Milan Novák, Milan Adamec – Peter Šefčík, Tomáš Gegáň – Juraj Konc st. (video). Vylúčenia: 6:6. Využitie: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 920. Strely na bránu: 25:32.

Rajna (Bálisz ) – Pozsgai, Macaulay, Burt, Dudás, Vokla, Garát, Fejes – Klempa, Langkow, Dansereau – Odnoga, K. Nagy, Terbócs – Orban, Brown, Bodó – Szabad, Kreisz, Szigeti

Košarišťan (Glosár) – Kudla, Andersons, Zaťko, Hain, Novák, Ordzovenský, Hatala, König – Štrauch, Hruška, Pospíšil – J. Jurík, Zbořil, H. Ručkay – Rogoň, Fábry, Nejezchleb – Ondrušek, Videlka, Bajtek

Reportáž

Ohlasy po stretnutí

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov: "Na zápas sme sa pripravovali zodpovedne. Prvá tretina ukázala, že to bolo veľmi náročné. Sú tu iné rozmery ihriska ako u nás. Zlomový moment boli oslabenia, ktoré sme zvládli, my sme presilovky naopak využili. Našim fanúšikom chcem poslať odkaz, že boli fantastickí."

Gergely Majoross, tréner MAC Budapešť: "Súhlasím s trénerom Jančuškom, že rozhodli presilovky. Ale pre nás je tento zápas odkazom, že musíme byť lepší."

Andreas Štrauch, útočník Nových Zámkov: "Víťazstvo sa nerodilo jednoducho. Ale dali sme prvé góly a rozohrali sme sa. Hala bola veľmi pekná, prišli aj diváci, takže sme spokojní."

Michal Novák, obranca Nových Zámkov: "Súper bol prvých desať minút nepríjemný, vôbec sme nečakali, že tak vysoko vyhráme. Ale vedeli sme, že nemôžu vydržať také tempo. Napokon sme to zvládli. Tešíme sa spolu s fanúšikmi, ktorí nás prišli povzbudiť."