Náročná príprava sa prejavila proti Prostějovu v tretej tretine

Zverejnené 22.08.2018 | Patrik Koči
PROSTĚJOV — Úvod zápasu vyšiel zverencom Milana Jančušku na výbornú, už v 2. minúte totiž Novozámčania vyhrávali po góle Andreja Hatalu. Následne museli čierno-zelení čeliť oslabeniu o dvoch hráčov, no Tsaregorotsev domáce pokusy zneškodnil. V 18. minúte udreli Novozámčania po druhýkrát a opäť po asistencii Janisa Andersonsa, tentokrát však skóroval Daniel Rzavský. V druhej dvadsaťmnútovke sa predsa len gólu dočkali aj domáci hokejisti, keď presilovú hru využil v 30. minúte Nouza. O tri minúty však vrátil čierno-zeleným dvojgólový náskok Radim Hruška, ktorý sa presadil taktiež v početnej výhode. Na radu prišla posledná tretina, v ktorej sa prejavila náročná príprava, ktorú naordinovali tréneri. Novozámčania mali v pondelok dvojfázový tréning na ľade a v utorok pred odjazdom tvrdý dvojhodinový tréning na ľade. Od Prostějova inkasovali až štyrikrát, pričom Štůralu prekonať nedokázali. V riadnom hracom čase sa tak zrodilo víťazstvo domáceho mužstva 5:3. V pridaných samostatných nájazdoch sa radovali taktiež domáci hráči, keď Tsaregorotseva prekonali dvakrát. Za Nové Zámky sa presadil iba Filip Bajtek.

P5, utorok 21.8.2018, 18:00

LHK Prostějov

5:3

(0:2, 1:1, 4:0)

MHC MIKRON N. Zámky

Góly a asistencie: 30. Nouza (Divšek, Žálčík), 43. Švarc (Divíšek), 45. Račuk (Foltýn), 54. Žálčík (Zdráhal, Luňák), 57. Divíšek – 2. Jurík (Andersons), 18. Rzavský (Andersons), 33. Hruška (Juraško, Pospíšil). Diváci: 745.

Štůrala (Neužil) – Zdráhal, Kolář, Havlík,. Bažant, Mikliš, Foltýn, Chujas – Starý, Divíšek, Nouza, Dvořáček, Venkrbec, Račuk, Luňák, Karpov, Žálčík, Krejčiřík, Matys, Švarc, Zabloudil, Liška, Krejčí

Tsaregorotsev (Košarišťan) – Juraško, Hain, Rogoš, Hruška, Pospíšil, Andersons, Khafizov, Rzavský, Zbořil, Štrauch, Videlka, Hatala, Ordzovenský, Konig, Bajtek, Fabry, Janáč, Jurík, Ondrušek, Ručkay