O výhre nad Lausitzerom rozhodla posledná tretina

Zverejnené 02.09.2017 | Patrik Koči
NOVÉ ZÁMKY — Počas druhého dňa Memoriálu Gábora Ocskaya nastúpili Novozámčania od šestnástej hodiny proti zástupcovi druhej najvyššej nemeckej súťaže, Lausitzeru Füchse.

Zverencom Štefana Mikeša vyšiel vstup do zápasu na výbornú, po prvej tretine vyhrávali po góloch Štepána Novotného a Adama Zbořila 2:0. Hostia z Nemecka však v priebehu dvoch minút v úvode druhej tretiny vyrovnali stav stretnutia, keď Kováča prekonali Owens a Wartting. O víťazovi zápasu rozhodla až tretia tretina, keď sa po krásnej kombinácii v 47. minúte presadil Arťom Dubinin. Následne sa ešte presadil v 58. minúte druhým gólom Novotný a na konečných 5:2 z pohľadu Nových Zámkov upravil o minútu neskôr strelou do prázdnej brány Branislav Fábry.

V nedeľu od 18:30 nastúpia čierno-zelení na svoj posledný prípravný zápas pred sezónou 2017-18. Súperom im bude domáce mužstvo a ďalší zástupca EBEL ligy, Fehérvár AV19.

přát., sobota 2.9.2017, 16:00

Lausitzer Fuchte

2:5

(0:2, 2:0, 0:3)

MHC MIKRON N.Zámky

Góly a asistencie: 21. Owens (Bodó, Tegkaev), 22. Warttig – 9. Novotný (Cetkovský), 14. Zbořil (Lantoši), 47. Dubinin (Schultz, Deyl), 58. Novotný (Zbořil, Cetkovský), 59. Fábry. Vylúčenia: 5:4. Využitie: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 250.

Franzreb (Zoschke) – Adam, Owens, Kania, Nagele, Geiseler, Hoffmann, Bar, Mund – Tegkaev, Eriksson, Bodó – Götz, Wartting, Lennartsson – Jahnke, Stöber, Penc – Boiarchinov, Neuert, Schmidt

Kováč (Romančík) – Deyl, Kovačevič, Prapavessis, Salija, Plášil, Chovan, Šiška, Šimek – Raenko, Špirko, Varga – Cetkovský, Novotný, Schultz – Zbořil, Dubinin, Lantoši – Tibenský, Šimun, Fábry