Bielo-zelení zdolali Poprad a sú opäť na ôsmej priečke

Zverejnené 08.03.2018 | Patrik Koči
NOVÉ ZÁMKY — Novozámčania v utorok prelomili smolu a na domácom ľade zdolali Poprad 2:1. O novozámocké góly sa postarali v presilovke Michal Novák a Eduard Šimun. Zverenci Miroslava Macha poskočili v tabuľke na postupové ôsme miesto.
49. kolo, utorok 6.3.2018, 18:30

MHC MIKRON N. Zámky

DOMÁCI

2:1

(0:1, 1:0, 1:0)

HK Poprad

HOSTIA
Góly a asistencie: 33. Novák (Husák), 50. Šimun (Saulietis) – 18. Svitana (König, Štrauch). Rozhodcovia: Milan Novák, Vladimír Goga – Lukáš Kacej, Michal Orolin. Vylúčenia: 3:6. Využitie: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 528. Strely na bránu: 31:38.

MHC MIKRON N. Zámky

Baroš (Romančík) – Husák, M. Novák, Plášil, M. Hruška, Jass, Salija, Šimek, Ondrušek – Hřebejk, L. Jurík, Škoda – Saulientis, Šimun, Zbořil – Fábry, Šille, Varga – Dubec, Novotný, Lorraine

HK Poprad

Ivanov (Kováč) – Bdžoch, König, McDowell, Petran, Fabian, Dinda – Štrauch, M. Nagy, Svitana – Brejčák, Heizer, Buc – Bondra, Paločko, Abdul – Koky, Ježek, Hvila
 

Reportáž

 

Ohlasy po stretnutí

Miroslav Mach, tréner Nových Zámkov: "Vedeli sme, o čo v utorok hráme. Keby sme prehrali, tak asi by sme sa do play off nedostali. Museli sme vyhrať, vedeli sme, že Mikuláš prehráva. Musím chalanov pochváliť, aj keď sa nám nedarilo a puky nám preskakovali hokejky, dali sme niekoľko žrdí, bolo to také nervózne. Tri body sú pre nás super, ale musíme sa už sústrediť na zápas s Košicami, to pre nás bude rozhodujúci súboj v sezóne."

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "Myslím si, že zápas sme nezačali zle. Mali sme aktivitu, pokúšali sme sa ohrozovať súpera, strieľať a tlačiť sa do bránkového priestoru. Aj strelecká aktivita bola na našej strane. V druhej tretine sme, žiaľ, našimi zbytočnými vylúčeniami ponúkli Novozámčanom šancu a oni ju využili. Podarilo sa im dať gól, a v podstate aj ten druhý bol po našej chybe, ale bol presilovkový. Dá sa teda povedať, že v hre 5 na 5 to nebolo zlé, až na to, že sme neboli efektívni v koncovke. Mali sme dobrý pohyb, žiaľ, v utorok bol proti aj brankár hostí. Podržal ich vo veľa príležitostiach, my sme skúšali nové veci, čo sa týka postov. Bolo nás totiž málo, chýbajú nám štyria hráči. Gratulujem súperovi k zisku troch bodov a my sa sústredíme na ďalšie dva zápasy, ktoré by už mali mať charakter play off."
 

Fotogalerie