Dukla zostala neporazená, Novozámčania sa trápili v koncovke

Zverejnené 29.09.2017 | Patrik Koči
NOVÉ ZÁMKY — Čierno-zelení nastúpili v piatok proti lídrovi súťaže z Trenčína. Zverenci Ladislava Lubinu sa strelecky vytrápili, keď z 27 striel úspech zožala iba jedna – tá posledná zo 60. minúty z hokejky Lantošiho, ktorý využil presilovú hru. Hostia však skórovali trikrát a tak si do Trenčína berú všetky body.
7. kolo, piatok 29.9.2017, 18:30

MHC MIKRON N. Zámky

DOMÁCI

1:3

(0:2, 0:1, 1:0)

Dukla Trenčín

HOSTIA
Góly a asistencie: 60. Lantoši (Plášil) – 19. Hecl (Mikula, Holenda), 19. Hlinka (Tibor, Frühauf), 34. Hecl (Dlouhý).. Rozhodcovia: Müllner, Goga – Výleta, Tvrdoň. Vylúčenia: 10:10. Využitie: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1678. Strely na bránu: 27:30.

MHC MIKRON N. Zámky

Kováč (Romančík) – Plášil, Chovan, Salija, Prapavessis, Hain, Kovačevič, Jass, Deyl – Surovka, Šimun, Varga Róbert – Cetkovský, Špirko, Zbořil – Lantoši, Dubinin, Rajenko – Fábry, Rehák, Dubec

Dukla Trenčín

Valent (Hiadlovský) – Romančík, Starosta, Cebák, Frühauf, Holenda, Bohunický, Okuliar, Themár – Bezúch, Ölvecký, Radivojevič – Varga Tibor, Bulík, Hlinka – Hecl, Dlouhý, Mikula – Hudec, Pardavý, Sojčík
 

Reportáž

 

Ohlasy po stretnutí

Ladislav Lubina, tréner Nových Zámkov: "Nemyslím si, že je potrebné hovoriť o tom, aké kvalitné mužstvo dnes do Zámkov prišlo. Napriek tomu si myslím, že v prvej tretine sme hrali výborne. Dodržiavali sme systém i taktiku a všetko, čo sme si povedali. Bohužiaľ, prvá tretina rozhodla o zápase, keď sme urobili nepochopiteľné chyby v strednom pásme a na našej modrej čiare. Súpera sme pustili do brejkových príležitostí, čo by sa pri našom systéme nemalo stávať. V druhej tretine tam boli zase tri zbytočné oslabenia, súpera sme pustili k tlaku, na našu bránu išlo množstvo striel, no dokázali sme tie oslabenia ubrániť. Bohužiaľ sme zase urobili chybu pri založení útoku. 3-0 na brankára a bolo to 3:0. V tretej tretine sme si povedali, že budeme hrať až do konca a touto tretinou sa pripravíme na nedeľný zápas. Myslím si, že to sa nám podarilo a nakoniec sme za to boli odmenení v poslednej minúte streleným gólom. Gratulujem súperovi k trom bodom."

Peter Oremus, tréner Trenčína: "Naša príprava počas týždňa na tento zápas bola dobrá. Vedeli sme, že od Zámkov môžeme očakávať odpor. V zostave nastali zmeny, ale my sme sa sústredili na svoj výkon. Som veľmi rád, že sme potvrdili výkony, ktoré sme predvádzali predtým. Cez prvú, druhú tretinu sme zvyšovali tempo hry a myslím si, že naše víťazstvo je zaslúžené. V tejto chvíli sa už musíme pripraviť na zápas v nedeľu."

 

Fotogalerie