Zo Žiliny bez bodu

Zverejnené 24.09.2017 | Patrik Koči
NOVÉ ZÁMKY — V nedeľu odohrali Novozámčania zápas 6. kola Tipsport ligy v Žiline. Domáci po góloch Klimentu z 2. a Ondruša z 9. minúty vyhrávali po prvej tretine 2:0. Následne ešte zvýšil v 27. minúte Poulin, pričom Novozámčania dokázali skórovať iba raz. O jediný presný zásah zverencov Ladislava Lubinu sa postaral v 42. minúte Arturs Salija.
6. kolo, nedeľa 24.9.2017, 16:30

MsHK Žilina

DOMÁCI

3:1

(2:0, 1:0, 0:1)

MHC MIKRON N. Zámky

HOSTIA
Góly a asistencie: 2. Klimenta (Martindale), 9. Ondruš (Pitt), 27. Poulin (Jurík Juraj) – 42. Salija (Varga). Rozhodcovia: Konc, Lokšík – Krajčík, Kollár. Vylúčenia: 4:5. Využitie: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 716. Strely na bránu: 33:35.

MsHK Žilina

Tomek (Mikoláš) – Mikuš, Hatala, Poulin, Roman, Mendrej, Harant, Luža, Babka – Handlovský, Holovič, Klimenta – Švihálek, Húževka, Jurík – Pitt, Martindale, Stupka – Váňa, Odruš, Rogoň

MHC MIKRON N. Zámky

Kováč (Romančík) – Plašil, Chovan, Salija, Prapavessis, Hain, Kovačević, Piačka, Deyl – Surovka, Špirko, Varga – Cetkovský, Novotný, Zbořil – Lantoši, Dubinin, Tibenský – Rehák, Šimun, Fábry
 

Reportáž

 

Ohlasy po stretnutí

Stanislav Škorvánek, tréner Žiliny: "Pre nás to bol ťažký a dôležitý zápas. Všetci sme si uvedomovali, že po výpadkoch v predchádzajúcich kolách nad nami visí imperatív bodovania naplno. Cením si na výkone mužstva tímového ducha, chlapci bojovali jeden za druhého a žili zápasom. Trojgólové vedenie nám pomohlo, pretože od polovice zápasu to bolo o tom, či pridáme ďalší gól, alebo sa súper dotiahne. Našťastie sme zápas dotiahli do víťazstva. Cením si výkon Tomeka, ktorý nás podržal. Verím, že výhra nám dodá sily do ďalších výkonov a budeme sa zlepšovať."

Ladislav Lubina, tréner Nových Zámkov: "Do zápasu sme vstúpili stupídnym faulom a boli sme zaň potrestaní. V prvej tretine sme ťahali za kratší koniec a mohli sme byť radi, že to bolo len 0:2. V ďalšej tretine sme mali opticky viac z hry, ale finálna fáza nášho útoku nebola dostatočne agresívna. Súper mal nebezpečné protiútoky a po jednom sme dostali rozhodujúci gól. Cením si, že sme zápas hrali až do konca so snahou zmazať trojgólové manko. Ak by sa nám podarilo streliť druhý gól niekedy v polovici poslednej tretiny, mohlo to byť ešte dramatické, ale takto musím pogratulovať súperovi k víťazstvu."