Tretí barážový zápas so šťastným koncom pre Bardejov

Zverejnené 22.03.2016 | Patrik Koči
NOVÉ ZÁMKY — V utorok pokračovala baráž o Tipsport Ligu zápasom v Nových Zámkoch, kde bielo-zelení privítali Bardejov. Úvodných sedem minút domáci zatvorili Bardejov v ich pásme, no gólovo sa presadiť nedokázali. O úvodný gól sa však postarali hostia, keď prvú strelu na Kristínovu bránu zúžitkoval v gól Šimčák. Domáci pokračovali v tlaku, no Bardejov sa dostával do rýchlych protiútokov čoraz častejšie. Prvý skončil výborným zákrokom Kristína, no pri druhom už šancu nemal. Domáci znížili v 26. minúte zásluhou kapitána, Mareka Dubca, ktorý dorazil puk do odkrytej brány. Domáci sa všemožne pokúšali o vyrovnanie, no gól nestrelili. Na opačnej strane sa však presadil v 56. minúte Cútt, ktorý zúročil krížnu prihrávku Solomončaka. Domáci odvolali brankára a pokúsili sa zdramatizovať zápas v power-play. Gólovo sa však opäť presadili hostia, keď do prázdnej brány mieril presne Linet. Tesne pred koncom hrali domáci presilovú hru, ktorú využil Hudec a stanovil konečné skóre 2:4. Najbližší zápas odohrajú bielo-zelení v piatok, keď cestujú do Piešťan.
TSB3, utorok 22.3.2016, 18:00

MHC MIKRON N. Zámky

2:4

(0:2, 1:0, 1:2)

HC46 Bardejov

Góly a asistencie: 26. Dubec (Čaládi, Baron), 60. Hudec (Chovan, Novák) – 8. Šimčák (Ščurko, Jokeľ), 10. Linet (Mikolášek, Ihnaťo), 56. Cútt (Solomončak, Pichnarčík), 58. Linet. Rozhodcovia: Goga, Jonák – Stanzel, Synek. Vylúčenia: 3:7. Využitie: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2480. Strely na bránu: 26:27.

Kristín (10. J. Chovan) – Ďurčo, M. Chovan, Reichel, Jakovlevs, Opalek, Kousalík, Baron, Hegyi– Frolík, Svoboda, Podstavek – Novák, Hudec, Havlík – Komínek, Čaládi, Dubec – Korytko, Zlocha, Török

Sabol (Škorvánek) – Loydl, Valjent, Valentín, Bednár, Polaček, Pichnarčík, Vaško, Česelka – Gmitter, Kalináč, Baláž – Fajčák, Cútt, Solomončak – Ihnaťo, Linet, Mikolášek – Šimčák, Ščurko, Jokeľ