Druhý finálový zápas v Bardejove so šťastnejším koncom pre domácich

Zverejnené 03.03.2016 | Patrik Koči
BARDEJOV — Vo štvrtok pokračovala finálová séria druhým zápasom na východe Slovenska. Na rozdiel od prvého zápasu, kde úvodný gól padol až v druhej tretine, vo štvrtok videli diváci gól už po 30 sekundách. Baláž poslal nenápadnú strelu k tyčke, ktorá prekvapila Kristína a otvoril gólový účet domácich. V prvej tretine sa okrem vylúčení už nič vážnejšie nestalo. V druhej tretine sa prezentoval niekoľkými výbornými zákrokmi Matej Kristín, ktorý dostal príležitosť v novozámockej bráne aj v druhom finálovom zápase, no 1327 divákov gól nevidelo. Na začiatku tretej tretiny počas oslabenia vybojoval puk domáci Jokeľ, pohotovo vystrelil a poslal Bardejov do dvojgólového vedenia. To trvalo iba necelých päť minút, keď sa v 47. minúte presadil po prihrávke Korytka Albín Podstavek. Sto sekúnd pred koncom riadneho hracieho času sa ešte Nové Zámky pokúsili vyrovnať v hre bez brankára, no domáci hráči udržali konečný výsledok 2:1. Finálová séria sa sťahuje do Nových Zámkov, tretí zápas je na programe v nedeľu od 17. hodiny.
F2, štvrtok 3.3.2016, 17:30

HC46 Bardejov

2:1

(1:0, 0:0, 1:1)

MHC MIKRON N. Zámky

Góly a asistencie: 1. Baláž (Gmitter, Kalináč), 42. Jokeľ – 47. Podstavek (Korytko, Opalek). Rozhodcovia: Snášel, Orolín – Bednár, Gavalier. Vylúčenia: 6:7. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1327. Strely na bránu: 32:28.

Sabol (Škorvánek ) – Vajlent, Všetečka "A", Valentín, Bednár, Loydl, Pichnarčík, Česelka, Fajčák – Gmitter "C", Kalináč, Baláž – Mikolášek, Šimčák, Jokeľ – Vaško, Linet, Ščurko – Ihnaťo, Cútt, Solomončak

Kristín (J. Chovan) – Ďurčo "C", M. Chovan, Reichel, Jakovlevs, Kousalík, Bobček, Opalek – Frolík, Korytko, Podstavek "A" – Tábi, Hudec "A", Havlík – Baron, Zlocha, Török – Sucharda, Hrudík