Finálovú sériu otvorili víťazstvom bielo-zelení, rozhodli mladíci a výborný Kristín

Zverejnené 02.03.2016 | Patrik Koči
BARDEJOV – V stredu odštartovalo finále 1. HL zápasom v Bardejove, na ktorý si našlo cestu 1541 divákov. Novozámčania nastúpili v pozmenenej zostave a v bráne dostal po dlhšom čase priestor Matej Kristín. Úvodný gól zápasu, ktorý bol bohatý predovšetkým na vylúčenia Novozámčanov, strelil v 25. minúte paradoxne v presilovej hre Lukáš Tábi. V 38. minúte bolo nariadené trestné strielanie, ku ktorému sa postavil domáci Oliver Jokeľ, no Mateja Kristína neprekonal. V 42. minúte poslal bielo-zelených do dvojgólového vedenia po prihrávke Tomáša Töröka Ján Zlocha. Domáci nevyužili ani štvorminútovú presilovú hru v 50. minúte, no krátko po jej skončení sa predsa len presadil Michal Valjent. Skóre sa už nemenilo a prvý finálový zápas tak zvládli Nové Zámky na výbornú. Už zajtra pokračuje séria druhým zápasom so začiatkom o 17:30.
F1, streda 2.3.2016, 17:30

HC46 Bardejov

DOMÁCI

1:2

(0:0, 0:1, 1:1)

MHC MIKRON N. Zámky

HOSTIA
Góly a asistencie: 54. Valjent (Linet, Vaško) – 25. Tábi (Havlík), 42. Zlocha (Török). Rozhodcovia: Korba, Konc – Bogdaň, Smerek. Vylúčenia: 2:9. Využitie: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1541. Strely na bránu: 32:29.

HC46 Bardejov

Sabol (Škorvánek ) – Vajlent, Všetečka "A", Valentín, Bednár, Poláček "A", Pichnarčík, Loydl, Fajčák – Gmitter "C", Kalináč, Baláž – Mikolášek, Šimčák, Jokeľ – Vaško, Linet, Ščurko – Ihnaťo, Cútt, Solomončak

MHC MIKRON N. Zámky

Kristín (Šinkovič) – Ďurčo "C", M. Chovan, Kousalík, Jakovlevs, Baron, Bobček, Opalek – Frolík, Korytko, Podstavek "A" – Tábi, Hudec, Havlík – Koutník, Zlocha, Török – Sucharda, Hegyi, Hrudík
 
 

Ohlasy po stretnutí

Anton Tomko, tréner HC 46 Bardejova: „My určite vieme hrať lepšie ako sme predviedli v dvoch tretinách. Neviem, z čoho sme boli nervózni, chýbal nám pokoj na hokejkách, presnejšie prihrávky, zle sme hrali presilové hry, dokonca sme nevyužili päť na tri. Akurát v záverečnej tretine sme sa pokúsili zvýšeným úsilím otočiť výsledok. Po druhom inkasovanom góle sme znížili a mali sme šance na vyrovnanie, lenže s jedným gólom sa ťažko vyhráva. Musíme sa skonsolidovať, povedať si, čo bolo zle z našej strany, verím, že náš výkon bude v druhom zápase lepší."

Miroslav Chudý, tréner HC Nové Zámky: „Musím pochváliť chlapcov, lebo podali zodpovedný výkon, hlavne čo sa týka defenzívy. Dokázali sme ubrániť veľa oslabení, máme prvé víťazstvo a vo štvrtok sa pokúsime o ďalšie. Určite vieme hrať aj lepšie, ale účel dnes svätil prostriedky. Všetci hráči poctivo hrali zozadu, čakali sme na chyby súpera a tie sme využili."

zdroj ohlasov trénerov: hokej.sk