HC Nové Zámky prepisujú históriu, vo finále vyzvú Bardejov

Zverejnené 26.02.2016 | Patrik Koči
LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ — Vo štvrtok cestovali Novozámčania na Liptov s vidinou postupu do finále 1. HL a zároveň do baráže o Tipsport extraligu. Už v druhej minúte zápasu sa do vedenia dostali po góle Andreja Laca domáci, no vedenie si udržali iba do šiestej minúty, keď Tábi našiel Korytka, ktorý skóroval do odkrytej domácej brány. V 13. minúte sa domáci opäť ujali vedenia, typickou prihrávkou spoza brány našiel Marek Uram Petra Lichanca, ktorý poľahky skóroval. Gólové hody v prvej tretine pokračovali v 17. minúte, Sucharda krásne prenikol do útočného pásma, obtočil sa okolo domácej brány a nahral Lukášovi Tábimu, ktorý vyrovnal na 2:2. Dvadsať sekúnd pred koncom prvej tretiny poslal Novozámčanov do vedenia v presilovej hre Michal Hudec, ktorý dorazil za bezmocného Pravdu strelu Juraja Ďurča. V 25. minúte sa odrazeného puku pred Chovanovou bránou zmocnil Marek Uram a presnou strelou vyrovnal na 3:3. V 32. minúte hrali bielo-zelení presilovú hru o dvoch hráčov, ktorú využil príklepom od modrej čiary Martin Chovan. Aj keď Novozámčania pokračovali v presilovej hre, po chybe pred vlastnou bránou stratili puk, čo potrestal vyrovnávajúcim gólom Lištiak. Rozuzlenie priniesla až posledná minúta, v ktorej zahrávali Nové Zámky presilovú hru a Chovanovu strelu za Pravdu dorazil Michal Hudec. Vo finále 1.HL vyzvú Nové Zámky Bardejov, ktorý v semifinálovej sérii zdolal Detvu takisto 3:0 na zápasy. Prvé dva finálové zápasy, 2. a 3. marca, sa odohrajú v Bardejove.
SF3, štvrtok 25.2.2016, 17:00

HK32 L.Mikuláš

4:5

(2:3, 2:1, 0:1)

MHC MIKRON N. Zámky

Góly a asistencie: 2. Laco (Burzala), 13. Lichanec (Uram, Nádašdi), 25. Uram (Sukeľ, Lichanec), 33. Lištiak (Lichanec) – 6. Korytko (Tábi), 17. Tábi (Sucharda), 20. Hudec (Ďurčo, Chovan), 32. Chovan M. (Ďurčo, Novák), 60. Hudec (Chovan). Rozhodcovia: Štefik, Orolin – Holienka Šoltés. Vylúčenia: 7:5. Využitie: 0:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 2850. Strely na bránu: 36:26.

Pravda – Mezovský, Šiška, Jabrocký, Kuric, Cibuľa – Nadašdi, Krčula, Uram, Lichanec, Sukeľ – Kadlubiak, Burzala, Lištiak, Piatka, Laco – Gula, Oravec, Brezniak, Oško, Bartík

Chovan – Ďurčo, M.Chovan, Frolík, Zlocha, Podstavek – Reichel, Jakovlevs, Novák, Hudec, Havlík – Opalek, Kousalík, Dubec, Hegyi, Torok – Baron, Bobček, Sucharda, Korytko, Tábi