Tri góly v rade nestačili, Detva rozhodla o víťazstve v prvej tretine

Zverejnené 01.11.2015 | Patrik Koči
NOVÉ ZÁMKY — V nedeľu do Detvy vycestovali Novozámčania v poriadne oklieštenej zostave. Po zraneniach Frolíka, Gutova a Weissmanna pod Poľanou nastúpilo iba osem útočníkov a sedem obrancov. Úvod zápasu vystihli lepšie domáci a po prvej dvadstaťminútovke bol stav jednoznačný, 4:0. Bielo-zelení však potvrdili, že sa nikdy predčasne nevzdávajú a domácim strelili tri góly v rade. Od osemnástej minúty chytajúci Šinkovič už neinkasoval a postupne sa presadzovali Dávid Priganc, Albín Podstavek a svoj gólový účet si otvoril aj mladý obranca Daniel Konc. Následný nápor Nových Zámkov v posledných minútach sa však gólom neskončil a tak tri body ostávajú v Detve. Najbližší zápas odohrajú Novozámčania po reprezentačnej prestávke 11. novembra, keď na domácom ľade privítajú Topoľčany.
18. kolo, nedeľa 1.11.2015, 17:30

HC07 Detva

4:3

(4:0, 0:2, 0:1)

MHC MIKRON N. Zámky

Góly a asistencie: 4. Hájnik (Buda, Sládok), 5. Srnka (Říha, Gašpar), 14. Hájnik (Buda, Zorvan), 18. Gašpar (Říha, Srnka) – 34. Priganc (Bašič), 40. Podstavek (Mamonovs), 49. Konc (Bašič, Priganc). Rozhodca: Lauff – Ríš, Smerek. Vylúčenia: 1:3. Využitie: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 296.