Nové Zámky v 1.lige stále bez prehry

Zverejnené 18.09.2015 | Tomáš Fiala
NOVÉ ZÁMKY — V piatok bol na programe ďalší šláger a opäť hlavnú úlohu hrali naši hokejisti. Tí cestovali na ľad Spišskej Novej Vsi, ktorá pred zápasom bola na 2. mieste. Tabuľkový rozdiel však na ľade nebolo vôbec cítiť. Novozámčania v zápase dominovali a súpera priam zahanbili výsledkom 1:7. Po tomto víťazstve tak zostávajú na 1. mieste stále bez prehry.
4. kolo, piatok 18.9.2015, 17:00

HK S.N.Ves

1:7

(1:3, 0:3, 0:1)

MHC MIKRON N. Zámky

Góly a asistencie: 17. Lesňák (Hamráček, Piják) – 7. Čaládi (Chovan, Podstavek), 13. Čaládi (Podstavek, Frolík), 19. Koutník (Mamonovs, Hegyi), 24. Frolík (Čaládi, Podstavek), 27. Weissmann (Bašič, Tábi), 28. Frolík (Čaládi), 48. Ďurčo (Čaládi, Frolík). Rozhodcovia: . Vylúčenia: 1:4. Využitie 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 457. Strely na bránu: 20:39. Průběh utkání: .

HK S.N.Ves

Boraroš – Bališ, Bdžoch, Cvengroš, Findura, Giľák, Hamráček, Hančák, Holák, Hrubý, Ištocy, Koky, Lapšanský, Lesňák, Piják, Púchovský, Smotrila, Zakopjan.

Kristín – Baron, Bašič, Čaládi, Chovan, Devečka, Dubec, Ďurčo, Frolík, Gula, Hegyi, Hrudík, Koutník, Mamonovs, Podstavek, Priganc, Šiška, Štefanka, Sucharda, Tábi, Weissmann.

Reportáž

Nové Zámky cestovali do Spišskej Novej Vsi s malou dušičkou, no s jasným cieľom. V súboji prvého mužstva s druhým sa určite očakával vyrovnanejší hokej, minimálne teda konečný výsledok.

Úvodná tretina vyznela jasne v prospech bielo- zelených. V 13. minúte svietilo po góloch Čaládiho na tabuli skóre 2:0. Lesňák znížil, no minútu pred prestávku Koutník prinavrátil našim hráčom dvojgólové vedenie. Pomer striel v prvej časti hovorí za všetko- 6:17.

V druhej časti sa gólostroj hostí nezastavil, ba naopak. Behom 3 minút a 28 sekúnd pridali ďalšie 3 góly, keď sa do streleckej listiny zapísali dvakrát Frolík a raz Weissmann. Po dvoch tretinách bol tak stav zápasu 1:6 a bolo jasné, že o víťazovi je rozhodnuté.

V poslednej tretine si strelecký účet v tejto sezóne otvoril obranca Ďurčo a uzatvoril tak stav stretnutia na 1:7.

Po tomto zápase majú bielo- zelení na čele tabuľky náskok 2 body pred Bardejovom a treťou Senicou.

Najbližší domáci zápas odohrajú Nové Zámky v stredu proti Humennému o 18:00.