Proti Újpeštu rozhodla prvá tretina

Zverejnené 29.08.2015 | Tomáš Fiala
NOVÉ ZÁMKY — Do Nových Zámkov zavítal tradičný súper z minulých rokov a to Újpešt Budapešť. Rivalita oboch mužstiev bola značná od úvodu zápasu a ten bol poznačený hlavne vylúčeniami na strane hostí. Naši hráči dokázali využiť v prvom dejstve hneď tri presilové hry a položili tak základ kameňa pre víťazstvo.
10, piatok 28.8.2015, 18:00

MHC MIKRON N. Zámky

4:1

(3:0, 1:1, 0:0)

UTE Budapest

Góly a asistencie: 5. Ďurčo (Čaládi), 10. Priganc (Hegyi, Štefanka), 18. Čaládi (Podstavek), 25. Bašič (Mamonovs) - 22. Hodos (Elomo). Rozhodcovia: Druga, Bachúrik - Žák, Danko. Vylúčenia: 4:11 Využitie: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 350.

Kristín (40. Šinkovič) - Gula, Baron, Šiška, Hrudík, Ďurčo, Vyskoč - Podstavek, Frolík, Čaládi - Mamonovs, Bašič, Koutník - Hegyi D., Štefanka, Púchovský - Priganc, Olvecký, Belovič - Bališ

Sila - Huba, Lindgren, Zalavári, Kis, Dósa, Kiss D., Garbacz - Elomo, Mihálik, Feil, Nemes, Groschl, Kiss Á., Egyed, Hegyi Á., Virág, Pichler, Hodos, Turbucz, Csányi

Reportáž

Do stretnutia vstúpili naši hráči výborne a svojim pohybom si vypýtali hneď presilovú hru o dvoch hráčov. Puk dostal na modrú čiaru Ďurčo a nedal hosťujúcemu brankárovi šancu. V 10. minúte sedel na trestnej lavici opäť hosťujúci hráč, puk sa odrazil na hokejku Priganca, ktorý do prázdnej brány zvýšil. To ale nebolo všetko, počas ďalšej početnej výhody sa presadil aj náš prvý útok, konkrétne Čaládi. V prvej tretine zaujal divákov ešte jeden moment, keď nahodený puk trafil nešťastne rodáka z Nových Zámkov obliekajúceho dres maďarského tímu Karola Csányiho a ten so zakrvavenou tvárou opustil hraciu plochu.

Hoci hostia prehrávali priepastným rozdielom zbrane nevešali, čoho príkladom bol Hodosov gól z 22. minúty znamenajúci zníženie na rozdiel 2 gólov. Potom ale prišla 25. minúta, ako inak presilová hra, na konci ktorej bol Bašič a jeho gól na 4:1.

Ako sa neskôr ukázalo, toto bol zároveň aj posledný gól stretnutia, v ktorom sme videli pár zaujímavých šarvátok a teda diváci si prišli určite na svoje. Čo je ale podstatné, Nové Zámky zaknihovali v repríze minuloročného štvrťfinále MOL ligy víťazstvo 4:1.