Tesná prehra s extraligistom

Zverejnené 01.09.2015 | Tomáš Fiala
NOVÉ ZÁMKY — Nové Zámky čakalo odvetné stretnutie proti extraligovému mužstvu z Piešťan. Dá sa povedať, že počas celého zápasu sme boli svedkami vyrovnaného zápasu, chudobného na góly, v ktorom rozhodli maličkosti. Bielo- zelení sa dostali do vedenia, no hostia priam bleskovo odpovedali hneď dvakrát a tak sa radovali z víťazstva 1:2.
11, utorok 1.9.2015, 18:00

MHC MIKRON N. Zámky

1:2

(0:0, 1:2, 0:0)

ŠHK37 Piešťany

Góly a asistencie: 23. Mamonovs (Šiška) – 27. Balej (Gipters, Bednár), 27. Hrehorčák (Tibenský). Rozhodcovia: Bachúrik- Žák, Konc. Vylúčenia: 5:5 navyše Ručkay 10 min. za nešp. správanie. Využitie: 0:0. V oslabení: 0:0.

Kristín (Strmeň)- Gula, Ďurčo, Šiška, Sucharda, Hrudík, Baron, Vyskoč- Frolík, Čaládi, Podstavek, Basič, Mamonovs, Koutník, Weissmann, Hegyi, Priganc, Štefanka, Púchovský, Bališ

Košarišťan (Rybár)- Filip, Gachulinec, Brňák, Kotaška, Bednár, Gipters, Hluch, Svetlík- Šimíček, Belluš, Petráš, Ručkay, Holovič, Stantien, Kučera, Brancis, Balej, Hrehorčák, Tomčák, Tibenský

Reportáž

Úvod bol z oboch strán naozaj veľmi opatrný, na prvú vážnejšiu šancu sme čakali až do 15. minúty, Štefanka prihral pred bránu Belovičovi, ten ale odkrytú bránu hostí netrafil. V prvej časti si teda obaja brankári udržali čisté konto.

V úvode tej druhej Nové Zámky zavreli svojho súpera v jeho tretine, Šiška nahodil puk pred Košarišťana, ten sa odrazil na hokejku Mamonovsa, ktorý prekonal ležiaceho brankára Šhk. Tento gól ale hostí nezložil, ba čo viac ich naštartoval k lepšiemu výkonu. V 27. minúte potiahol puk po pravej strane do útočnej tretiny Balej a strelou pomedzi nohu prekonal Kristína. Už o pár sekúnd išli Piešťany do vedenia. Nedorozumenie v obrane HC potrestal so šťastím Hrehorčák a pridal druhý gól "havranov".

v tretej časti si obe mužstvá vypracovali pár dobrých streleckých príležitostí, najmä tá z hokejky Hrehorčáka pri prečíslení volala po góle, no skóre sa nám tak nezmenilo a to znamená, že Piešťany odchádzajú z Nových Zámkov s výhrou na konte.