Štepán Novotný si oblečie bielo-zelený dres aj v nasledujúcej sezóne

Zverejnené 12.05.2017 | Patrik Koči
NOVÉ ZÁMKY — Vedenie HC Nové Zámky sa dohodlo na predĺžení zmluvy s dvadsaťšesťročným českým útočníkom Štepánom Novotným.

Štepán Novotný prišiel do Nových Zámkov počas minulej sezóny spolu s Denisom Rehákom v rámci výmeny so Žilinou. V bielo-zelenom drese odohral vrátane play-off 16 zápasov, v ktorých strelil tri góly a sedemkrát asistoval.

Dobre stavaný center, ktorý okrem vynikajúcej palicovej techniky vyniká aj rýchlosťou, dokáže alternovať aj v obrane. V pomerne mladom veku má bohaté skúsenosti nielen z európskeho hokeja – ako junior pôsobil šesť sezón v zámorí (USHS, WHL). V Európe obliekal dresy Levu Poprad (KHL), Liberca, Plzne či Brna (česká extraliga) a Grazu (EBEL). Na Slovensku okrem Žiliny pôsobil v Košiciach a Nitre.

Odchovanec pražskej Sparty reprezentoval Česko na majstrovstvách sveta do 16, 18 a 20 rokov.

Štepánovi prajeme do novej sezóny veľa šťastia.


Naopak s HC Nové Zámky nepredĺži zmluvu český obranca Marek Drtina. Dvadsaťsedemročný rodák z Pardubíc sa upísal českému prvoligovému klubu LHK Jestřábi Prostějov.

Marekovi ďakujeme za odvedenú prácu v HC Nové Zámky a prajeme mu veľa šťastia nielen v hokejovom, ale aj osobnom živote.

Foto: hokej.sk