Rozlúčkový zápas Mareka Dubca v nedeľu proti Košiciam

Zverejnené 11.01.2018 | Patrik Koči
NOVÉ ZÁMKY — Po sedemnástich sezónach medzi seniormi sa Marek Dubec, odchovanec a dlhoročný hráč HC Nové Zámky, rozhodol ukončiť profesionálnu hráčsku kariéru. Rozlúčkou novozámockej dvadsaťšestky s fanúšikmi bude nedeľňajší domáci zápas s Košicami, ktorý má úvodné buly o 16:00.

Marek Dubec – meno, pri ktorom zaplesá srdce nejedného novozámockého fanúšika. Odchovanec Nových Zámkov, ktorý má za sebou bohatú hráčsku kariéru, vo štvrtok kontaktoval vedenie HC Nové Zámky s informáciou o ukončení hráčskej kariéry. „Tú myšlienku som mal v hlave už od začiatku sezóny. Moja pozícia v mužstve už nebola dobrá. Každý hráč má v tíme nejakú funkciu, rolu, pozíciu. Ja som cítil, že to už všetko strácam. Moje rozhodnutie nie je ovplyvnené hnevom či emóciami, rozhodol som sa v pokoji, v kruhu rodiny,“ prezrádza dôvody svojho rozhodnutia Marek Dubec. Ten sa po zastávkach v Česku, Anglicku a Francúzsku rozhodol v sezóne 2013-14 vrátiť domov. Následne sa s Novými Zámkami tešil z víťazstva v MOL lige či postupu medzi slovenskú hokejovú elitu. „Už od príchodu do Nových Zámkov som sa cítil super, a cítim sa aj teraz, keď končím. Je to mesto, v ktorom som sa naučil korčuľovať a teraz tu s hokejom končím. Nie každému sa to podarí. Víťazstvo v MOL lige a postup do Tipsport ligy boli pre novozámocký hokej historické momenty a takisto aj pre mňa. A samozrejme som si užíval aj každý jeden extraligový zápas, ktorý som tu odohral.“

„Dubák“, ako znie Marekova prezývka, je posledným hráčom v mužstve, ktorý si prešiel kompletnou cestou postupu Nových Zámkov do Tipsport ligy. „Ak mám byť úprimný, nevedel som, kam sa to až môže dotiahnuť a aké mal pán Sucharda plány,“ prezrádza 35-ročný útočník, ktorý je práve prezidentovi HC Nové Zámky veľmi vďačný za poskytnutú príležitosť. „Chcem sa mu touto cestou poďakovať, že mi dal možnosť vrátiť sa domov. Vôbec som nečakal, že si raz zahrám v Nových Zámkoch extraligu. Dôležité bolo, že som mohol hrať doma pred výbornými fanúšikmi. Bolo z toho nakoniec krásnych päť rokov s viacerými úspechmi. Verím, že novozámocký hokej ešte niečo veľké čaká. Budem klubu naďalej fandiť a podporovať ho,“ dodáva miláčik novozámockých tribún.

Svojou pracovitosťou, húževnatosťou, a v neposlednom rade aj úprimnou láskou k hokeju, si okamžite získal srdcia novozámockých fanúšikov. Od fanklubu si často vyslúžil dlhé skandovanie či vlastné choreo. „Tak isto ako rástol klub, rástol aj fanklub. Chcem sa im poďakovať za obrovskú podporu, ktorú som pociťoval počas týchto piatich rokov. Mnohokrát ma dojali. Našiel som si medzi nimi mnoho nových priateľov, s ktorými sme spoločne oslavovali úspechy. Prajem im, aby neustále rástol ich počet a aby naďalej podporovali chalanov. Ale nie len fanklubu, všetkým ľuďom, ktorí nás pravidelne podporujú, patrí veľká vďaka,“ dodal na záver.

Po ukončení hráčskej kariéry bude Marek Dubec naďalej pokračovať v štruktúrach HC Nové Zámky. Ďakujeme mu za vzorné reprezentovanie nášho klubu a prajeme mu veľa zdravia, šťastia a zaslúženého oddychu.

text

text