Novozámocké zastúpenie v lotyšskej reprezentácii

Zverejnené 30.03.2018 | Patrik Koči
RIGA — V reprezentácii Lotyšska sa predstaví aj novozámocký obranca Arturs Salija. Pre 25-ročného rodáka z Rigy, ktorý v aktuálnom ročníku zaknihoval v novozámockom drese 25 bodov, však nepôjde o premiéru na medzinárodnom fóre. Lotyšsko totiž reprezentoval na svetovom šampionáte do 18 i 20 rokov a dres seniorského výberu si obliekol už 10-krát.

Okrem zastúpenia v slovenskej reprezentácii, kde proti Švédsku zabojuje Eduard Šimun, budú mať HC Nové Zámky medzinárodné zastúpenie aj na Pobaltí. Reprezentačný dres Lotyšska si opäť oblečie obranca Arturs Salija.

Kanadský kormidelník lotyšskej reprezentácie, 57-ročný Bob Hartley, má zatiaľ k dispozícii 9 korčuliarov – Miks Indrašis, Guntis Galviņš, Arturs Salija, Uvis Janis Balinskis, Martins Cipulis, Gints Meija, Vitalijs Pavlovs, Edgars Siksna, Edgars Kulda, ktorých dopĺňajú dvaja brankári – Ivars Punnenovs a Ernests Tomass.

Počas prípravy odohrajú Lotyšši proti Slovákom dva zápasy. Prvý je na programe 20. apríla v Michalovciach a druhý nasledujúci deň - 21. apríla v Poprade.