Novozámčanom pomohol s buly majster sveta z Göteborgu

Zverejnené 08.02.2019 | Patrik Koči
NOVÉ ZÁMKY — Počas reprezentačnej pauzy zavítal na tréning A-mužstva bývalý hviezdny útočník Jozef Stümpel. Dvojnásobný medailista z majstrovstiev sveta, ktorý bol známy aj ako výborný hráč na vhadzovania, predával svoje skúsenosti novozámockým útočníkom.

Pred blížiacim sa koncom základnej časti sa mužstvá začínajú sústrediť na detaily. Práve tie rozhodujú o úspechu v play-off. „Snažíme sa posúvať a zdokonaľovať v každom smere. Vhadzovanie je dôležitou súčasťou moderného hokeja. Sme veľmi radi, že nám Jožko prišiel pomôcť a naši hráči si tak mohli niečo vziať od jedného z najlepších centrov Slovenska vôbec,” povedal k tréningu športový riaditeľ klubu Imre Valášek.

Jozef Stümpel predvádzal svoje nesporné kvality kreatívneho stredného útočníka na svetových šampionátoch, zimných olympijských hrách, v zámorskej NHL či ruskej KHL. Jeho prítomnosť na tréningu si pochvaľovali aj samotní hráči MHC.

„Celú sezónu nás trápia vhadzovania. Túto činnosť vnímame ako nedostatok v našej hre. Jožko patril, a na vlastnej koži sme sa mohli presvedčiť, že aj stále patrí medzi svetovú elitu v tejto činnosti. Ukázal nám rôzne tipy a triky ako by sa mohlo vhadzovanie riešiť. Z môjho pohľadu to bola škola na nezaplatenie, lebo jedna vec je teória, ale druhá, a tá dôležitejšia, je prax,” opísal svoje dojmy Branislav Fábry.

Viac fotiek nájdete na našom Instagrame.