Do útoku prichádza Američan Brandon Marino

Zverejnené 22.05.2016 | Patrik Koči
NOVÉ ZÁMKY — Nováčik najvyššej hokejovej súťaže HC Nové Zámky sa dohodol na spolupráci s americkým útočníkom Brandonom Marinom.
Dvadsaťdeväťročný rodák z Riverside, ktorý prichádza z Utica Comets, hrajúcej AHL, podpísal zmluvu na jeden rok.


„Brandon je ďalšou hokejovou posilou spoza mora, ktorá na seba oblečie náš dres. Očakávame od neho skvalitnenie útočných radov a veríme, že svojimi gólmi poteší nejedného fanúšika,“ povedal marketingový a mediálny manažér HC Nové Zámky Jakub Takáč.

Brandon Marino sa v juniorskom veku vybral cestou univerzitného hokeja a štyri sezóny obliekal dres Bemidji State University v NCAA. Ďalšie tri súťažné ročníky pôsobil v Central Hockey League, kde hájil farby Quad City Mallards. Za "Divé kačky" nastúpil dovedna na 200 zápasov, v ktorých si na svoje konto pripísal 175 bodov. V sezóne 2011-12 získal v CHL ocenenie MVP pre najužitočnejšieho hráča základnej časti. Výborné výkony mu priniesli kontrakt s Fort Wayne Komets, hrajúcej East Coast Hockey League. V americkom štáte Indiana pôsobil dve sezóne, počas ktorých nastúpil na 154 zápasov, strelil 51 gólov a nazbieral 167 bodov. V sezóne 2013-14 sa stal najužitočnejším hráčom základnej časti ECHL.

Nasledujúcu sezónu sa predstavil v nadnárodnej EBEL lige, kde obliekal dres maďarského Székesfehérváru. Vrátane play-off nastúpil na 56 zápasov, počas ktorých si na svoje konto pripísal 40 bodov (12 gólov a 28 asistencií). Po sezóne v Európe sa vrátil naspäť do Spojených štátov, kde sa na zmluve dohodol s Brampton Beast hrajúcim ECHL. Ako kapitán "Šeliem" odohral 40 zápasov, v ktorých strelil trinásť gólov a nazbieral dovedna 41 bodov. Na konci februára podpísal skúšobný kontrakt v prestížnej AHL s klubom Utica Comets, kde v 34 zápasoch strelil štyri góly. Od novej sezóne oblieče Brandon Marino dres HC Nové Zámky.